NB I: elmozdult a kiesőzónából a Gyirmót – videóval

Az OTP Bank Liga 12. fordulójában zsinórban két bajnoki vereség után látogatott a Gyirmót az immár öt bajnoki óta nyeretlen MTK-hoz.

Már a 4. percben veszélyeztetett a Gyirmót, de Ferreira fel tudott szabadítani Szegi beadása után. A 13. percben Miovszki, majd Kovácsréti tette próbára Hársfalvit. A 27. percben Simon András fejelhetett közelről, majd Nagy Patrik lövése kerülte el a kék-fehérek kapuját. A 41. percben vezetést szerzett a Gyirmót, Szegi bombázott a felsőbe (0-1). A félidő hajrájában Varga fejesét védte bravúrral Mijatovics. A második játékrész is mozgalmasan kezdődött, az 58. minutumban Simon talált be egy kipattanó után (0-2). Ezután próbált szépíteni az MTK, de igazán nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani a hazaiak. Sőt a 74. percben Csonka lőtt a léc alá, amivel el is döntötte a három pont sorsát (0-3). A 85. minutumban Miovszki szépíthetett volna, de mellé fejelt. Egy perccel később Lencse is betalált korábbi csapata ellen, de lesen volt, így “csak” háromgólos győzelmet aratott a Gyirmót.

MTK Budapest – Gyirmót 0-3 (0-1)
Gólszerzők:ill. Szegi (41.), Simon (58.), Csonka (74.)