Ekstraklasa: kiesőhelyre csúszott a címvédő – videóval

A Legia Warszawa egy vagy két meccsel mindenkinél kevesebbet játszott a bajnokságban, de ez a gyenge szereplés ennek ellenére is hatalmas meglepetés. Igaz, az Európa-ligában nem áll ilyen rosszul a lengyel címvédő, sőt a továbbjutásra is van esélye Kharatinéknak.

Hatalmas fölényben kezdte a meccset a fővárosi csapat, sokat birtokolták a labdát a hazaiak és rengeteg lövéssel próbálkoztak. A 42. percben meg is lett ennek az eredménye, egy szabadrúgás után Wieteska csúsztatott a kapuba (1-0). Nem sokáig örülhetett a Legia, a 44. percben egy remek támadás végén Sitek volt eredményes (1-1). Sőt, a 45. percben fordított a Stal Mielec, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Piasecki lőtte ki a hosszú alsót (1-2). A második félidőben nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében a Legia, de a ziccereiket elpuskázták a hazaiak, a távoli lövéseket pedig Straczek védte. A 81. minutumban lezárta a meccset a vendég csapat, egy szöglet után Zyro fejelt Miszta kapujába (1-3).

Legia Warszawa – Stal Mielec 1-3 (1-2)
Gólszerzők: Wieteska (42.), ill. Sitek (44.), Piasecki (45.), Zyro (81.)