Serie A: nyert és a tabella élére ugrott az AC Milan – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának szombati játéknapján a második helyezett AC Milan fogadta a sereghajtó Salernitana gárdáját.

(Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

A milánói alakulat korán vezetéshez jutott, Rafael Leaót nem vették komolyan a baloldalon, így sikerült betörnie a tizenhatoson belülre, beadása pedig Franck Kessiét találta meg, az elefántcsontparti középpályás pedig a lábak alatt a kapuba gurít (1-0). A 18. percben pedig jött az újabb hazai találat, Brahim Diaztól kapott passzt Saelemaekers majd egy befelé húzott cselt követően gyönyörű gólt lőtt a belga (2-0). Az első játékrészben még akadtak további lehetőségei is a Piros-feketéknek, de több gól nem esett.

A második félidőben is végig nyomott a hazai együttes, viszont kissé pihenősre fogva a dolgot a hétközi nagyon fontos Liverpool elleni Bajnokok Ligája mérkőzés miatt, így újabb gól már nem esett, de többször is tetszetős támadásokat vittek végig a milánóiak. A Salernitana gárdájának sansza sem volt a győzelemre. A Milan így, ha csak ideiglenesen is, de átvette a vezetést a tabellán, míg a vendégek továbbra is seregahjtók.

AC Milan – Salernitana 2-0 (1-0)
Játékvezető: A. Giua, Helyszín: Stadio Giuseppe Meazza (San Siro) (Milánó)
Gólszerzők: F. Kessié (5.), Saelemaekers (18.)