Maradona-kupa: Dani Alves visszatért, de így is a Boca Juniors nyert – videóval

A tavaly elhunyt Diego Maradona emléke előtt adózó barátságos mérkőzést először rendezték meg.

Fölényben kezdte a mérkőzést a fiatalos kezdővel felálló Barcelona, Xavi több fontos játékosát is a kispadra nevezte, de azért Neto, Lenglet, Coutinho és a nagy visszatérő Dani Alves személyében rutinos spílerek is helyet kaptak a kezdőben. Többnyire a Barca birtokolta a labdát, és több lehetőséget is kidolgoztak a katalánok, de a befejezések nem sikerültek. A Boca Juniors is vezetett veszélyes támadásokat, de az argentinok lövései nem találták el Neto kapuját. A félidőben cserékkel frissítették csapataikat a mesterek, az 50. percben pedig meg is szerezte a vezetést a Barcelona: a 22 éves Ferran Jutgla nagyszerűen lőtte ki a hosszú felsőt (1-0). Az újabb cserék után a Boca átvette az irányítást, aminek a 77. percben meg is lett az eredménye, Zeballos egyenlített (1-1). A tizenegyespárbajban az argentinok nem hibáztak, míg a katalánoktól Pereira és Jaime kihagyta a tizenegyest, így Dani Alves és Jutgla értékesített büntetője nem sokat ért, a Boca Juniors nyerte az első Maradona-kupát!