La Liga: a Villarreal kiütötte a Levantét – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának hétfői játéknapján a Villarreal igazi tűzijátékot rendezett a Levante ellen.

(Photo by Manuel Queimadelos/Quality Sport Images/Getty Images)

La Liga, 19. forduló

A Villarreal nem kímélte a sereghajtó Levantét, akinek egyetlen győzelme sincs a jelenleg futó szezonban, ami így maradt az összecsapást követően is. A hazaiak korán vezetéshez jutottak Boulaye Dia (1-0) révén a 7. percben, amelyre szinte azonnal jött a második találat is, szerzője Pau Torres (2-0) volt. Még az első játékrészben meglőtte harmadik gólját a Sárga tengeralattjáró, a remek formában lévő Gerard Moreno (3-0) jegyezte, ennek következtében magabiztos 3-0-ás előnnyel mehetett pihenőre a Villarreal.

A második félidőre is jutott még két gól, mindkettőt a hazaiak szerezték, a 74. percben Manu Trigueros (4-0) is feliratkozott a gólszerzők sorába, majd öt minutummal később Gerard Moreno megrúgta saját maga második, míg csapata ötödik találatát, így sima 5-0-ás sikert aratott a Villarreal, amellyel feljöttel a 8. helyre, míg a Levante továbbra is kilátástalan helyzetben az utolsó pozíciót foglalja el.

Villarreal – Levante 5-0 (3-0)
Játékvezető: A. Hernandez, Helyszín: Estadio de la Ceramica (Villarreal)
Gólszerzők: B. Dia (8.), P. Torres (13.), G. Moreno (37., 79.), M. Trigueros (74.)