Francia Kupa: az elődöntőig tartott a negyedosztályú csapat menetelése – videóval

A Francia Kupa 2021-22-es kiírásának első elődöntőjében a 16 között a PSG-t búcsúztató Nice a második félidőben szerzett góljaival kiejtette a negyedosztályú FC Versailles-t és ezzel 1997 után újra döntőbe jutott.

A gól nélküli első játékrészt követően a Nice a második félidő elején Amine Gouiri révén hamar vezetéshez jutott (1-0), a félidő közepén pedig Kasper Dolberg duplázta meg a hazaiak előnyét (2-0). A Versailles-nek nem igazán volt esélye az egyenlítésre, így az elődöntőben ért véget az 1989-ben alapított klub fennállásának legsikeresebb kupamenetelése. A nizzaiak ötödik alkalommal játszhatnak döntőt a sorozatban, legutóbb 25 éve, 1997-ben jártak a fináléban, akkor győztek. A másik ágon a Nantes és a Monaco küzd meg a döntőért, szerda este rendezik a találkozót.