Ekl: Az utolsó pillanatokban harcolta ki a továbbjutást az AS Roma!

Az Európa-konferencialigában már a nyolcaddöntők visszavágóit rendezték a mai nap folyamán. A késő esti mérkőzéseken pályára lépett többek között az AS Roma és a Feyenoord is.

Csak pár percen múlt, hogy nem torkollt hosszabbításba az AS Roma és a Vitesse összecsapása. A “Farkasok” egygólos előnyből várhatták a visszavágót, ezt viszont a hollandok a 62. percben le tudták dolgozni. Már-már úgy nézett ki, hogy jöhet a kétszer 15 perces ráadás, de a 91. minutumban Tammy Abraham találata azt jelentette, hogy az olaszok kiharcolták a továbbjutást. A Feyenoord magabiztos, 3 gólos előnyből várhatta a visszágót, de a hazai mérkőzést sem vették félvállról, amit végül 3:1 arányban meg is nyertek a Partizan ellen. A találkozón Holender csereként lépett pályára a 78. percben. A PAOK is gyorsan eldöntötte a továbbjutás kérdését a Gent ellen, miután a hazai 3:1-es sikert követően a visszavágó félidejében is 1:1-re álltak a felek. A második játékrészben viszont újabb gólt szereztek a görögök, így kettős győzelemmel jutottak be a következő körbe. A LASK-Slavia Praha párharc első felvonásán is 5 gól született már, de ezt a visszavágón sikerült felülmúlni. A csehek továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben, de a hazaiak legalább egy győzelemmel tudtak búcsúzni a sorozattól, igaz ebben az is nagy szerepet játszott, hogy a Praha kettős emberhátrányban fejezte be a találkozót.

AS Roma – Vitesse 1-1 (0-0)
Gsz: Abraham (90+1.) ill. Wittek (62.)
Továbbjutott: Az AS Roma 2:1-es összesítéssel.

Feyenoord – Partizan 3-1 (1-0)
Gsz: Dessers (45.), Nelson (59.), Linssen (90.) ill. Gomes (61.)
Továbbjutott: A Feyenoord 8:3-as összesítéssel.

Gent – PAOK 1-2 (1-1)
Gsz: Depoitre (40.) ill. Crespo (20.), Augusto (77.)
Továbbjutott: A PAOK 3:1-es összesítéssel.

LASK – Slavia Praha 4-3 (1-2)
Gsz: Wiesinger (36., 76.), Gruber (87.), Schmidt (89.) ill. Olayinka (24.), Bah (37.), Sor (62.)
Kiállítás: – ill. Ousou (42.), Plavsic (85.)