U17 Eb: öt válogatott már továbbjutott a legjobb nyolc közé

Két év kihagyás után 2022-ben Izraelben kerül megrendezésre az U17-es Európa-bajnokság, melyben a csütörtöki és a pénteki játéknapon már a csoportkör második fordulóját bonyolították le…

A csoport:

Az első mérkőzésen győzelmet arató Németország újabb fölényes sikert ért el, miután két első és egy második félidőben született találattal 3-0-ra múlta felül a nullapontos Luxemburg csapatát. A már biztos továbbjutó Nationalelf harmadik gólját a Bayern koszovói származású ígérete, Arijon Ibrahimovic szerezte. A csoport másik meccsén az első körben a németek ellen veszítő Olaszország javította a kisiklást, és egy hajrábeli találattal legyőzte a rendező Izrael válogatottját, így mindketten hárompontosak a záró forduló előtt.

Németország U17 – Luxemburg U17 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Weiper Nelson (7.), Ulrich (27.), A. Ibrahimovic (70.), ill.

Izrael U17 – Olaszország U17 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. F. Esposito (75.)

Az A csoport aktuális állása

Standings provided by SofaScore LiveScore

B csoport:

A B csoportban mindkét nagy esélyes újabb győzelmet aratott, így mindketten már továbbjutottak az utolsó, egymás elleni mérkőzés előtt. A favorit Franciaország az első fordulóban gurított hatos után most 4-0-ra intézte el Bulgáriát az első félidőben duplázó Mathys Tel főszereplésével. Hollandia viszont a vártnál jóval nehezebb küzdelemben, egy 93. percben született találattal gyűrte le 2-1 arányban a hajrában kiegyenlítő Lengyelország válogatottját.

Franciaország U17 – Bulgária U17 4-0 (2-0)
Gólszerzők: Tel (29., 44.), Aiki (86.), Zaire-Emery (89.), ill.
Kiállítva:ill. Raychev (84.)

Hollandia U17 – Lengyelország U17 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Huijsen (51. – büntetőből), Boerhout (90+3.), ill. Guercio (88.)

A B csoport aktuális állása

C csoport:

Spanyolország a második mérkőzése megnyerésével ugyancsak biztosította továbbjutását a legjobb nyolc közé, miután két első félidei találattal múlta felül a csak egypontos Belgiumot. A csoport másik mérkőzésén Szerbia 2-1-re győzött Törökország ellen, így négy pontjukkal ők foglalják el a továbbjutást érő második helyezést az utolsó forduló előtt.

Spanyolország U17 – Belgium U17 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Bonar (12.), Solanilla (45.), ill.

Szerbia U17 – Törökország U17 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Sljivic (17.), Milosevic (55.), ill. Uzun (43.)
Kiállítva:ill. Yildirim (90+6.)

A C csoport aktuális állása

D csoport:

A D csoportban az esélyesek közé tartozó Portugália a korai hátrányba kerülés ellenére biztos, 4-2-es sikert aratott Svédország ellen az első mérkőzését megnyerő két válogatott egymás elleni mérkőzésén. A luzitánok soraiból az első fordulóban is eredményes Benfica-tehetség, Joao Veloso két gólt lőtt. Dánia pontszámban beérte az őket korábban legyőző svédeket, miután 3-1-re megverte a mindkét mérkőzését elveszítő Skócia nemzeti csapatát.

Portugália U17 – Svédország U17 4-2 (3-1)
Gólszerzők: Ribeiro (32.), Veloso (37., 60.), Moreira (45+1.), ill. Kanga (7.), De Oliveira (80.)

Dánia U17 – Skócia U17 3-1 (1-1)
Gólszerzők: Simmelhack (33.), MacKenzie (47. – öngól), M. Jensen (71.), ill. R. Wilson (35.)