Bundesliga osztályozó: idegenben vívta ki a bennmaradást a Hertha

A Hamburg 2018-ban esett ki az első osztályból, ezúttal osztályozót érő helyen végzett, de a Hertha végül megfordította a párharcot.

(Photo by Joern Pollex/Getty Images)

Már a 4. percben vezetést szerzett a Hertha, Plattenhardt szöglete után Boyata fejelt a hazaiak kapujába (0-1). Ezután is a berliniek játszottak veszélyesebben, a 26. percben Boyata lőtt közelről mellé, majd Tousart próbálkozását védte Heuer Fernandes. A 49. percben egyenlíthetett volna a Hamburg, ám Meyer lövését védte Christensen. Az 54. minutumban Plattenhardt lapos löketét tolta szögletre a kapus. A 63. percben ismét Plattenhardt villant, szabadrúgása a hálóban kötött ki (0-2). A 73. percben Jovetic zárhatta volna le a meccset, de Heuer Fernandes bravúrral hárított. A 80. percben Vagnoman lövését blokkolták a vendégek, majd a kiugró Reist szerelte egy védő. A 96. percben Tousart megkapta a második sárga lapját, de ez már nem befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét, így bennmaradt a Hertha.

Hamburg – Hertha Berlin 0-2 (0-1)
Gólszerzők: ill. Boyata (4.), Plattenhardt (63.)
Kiállítva: – ill. Tousart (96.)