Orosz Kupa: drámai meccsen hódította el a trófeát a Szpartak Moszkva

Története során 14. alkalommal hódította el az orosz/szovjet kupát a Szpartak Moszkva, a döntőben a 7-szeres győztes Dinamo Moszkvát múlták felül a piros-fehérek. A Szpartak egyébként a csalódást keltő 10. helyen zárta a bajnokságot, a Dinamo a harmadik helyen végzett a Premjer Ligában.

Már a 10. percben vezetést szerzett a Szpartak, Sobolev egy remek passz után lőtte ki az alsót (1-0). Ezután inkább a mezőnyben zajlott a játék, helyzetek nem alakultak ki, a csapatok jól védekeztek, mindig fel tudtak szabadítani a védők. Az 55. percben Zakharian egyenlített egy távoli lövés után (1-1). A 63. percben Promes fejelhetett, de Leshchuk könnyen hárított. A 72. percben ismét Promes villant, ezúttal gólra váltotta a helyzetét (2-1). A hajrában mindent megtett az egyenlítésért a Dinamo, és a 99. percben tizenegyeshez jutott, de Fomin fölé lőtte a büntetőt. Ezután már nem alakult ki lehetőség, így a Szpartak Moszkva hódította el a trófeát.

Szpartak Moszkva – Dinamo Moszkva 2-1 (1-0)
Sobolev (10.), Promes (72.), ill. Zakharian (55.)