Belga Szuperkupa: újabb trófeát nyert a bajnok Brugge

Vasárnap este a bajnok Club Brugge és a kupagyőztes Gent csapott össze egymsásal a belga Szuperkupa-mérkőzésen előbbi otthonában, a Jan Breydel Stadionban…

A bajnoki címvédő Club Brugge egyetlen góllal, 1-0 arányban felülmúlta a Gent csapatát a belga szuperkupa-mérkőzésen. Az esélyesebbnek tartott Brugge igyekezett magához ragadni a kezdeményezést és több ígéretes lehetőséget alakított ki a találkozó elején, melyek azonban kihasználatlanul maradtak. A Gent jól tartotta magát és a mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyult, a félidő hajrájában mégis betaláltak a hazaiak, miután Lang átadásából a dán Andreas Skov Olsen tudott eredményes lenni. A szünet után a Gent átvette az irányítást, több akciót vezettek, azonban érdemi lehetőségből csak keveset tudtak kidolgozni Mignolet kapuja előtt. Mindez pedig azt jelentette, hogy az eddigi is rekordernek számító Brugge története során 17. alkalommal hódította el a szuperkupát, miután a tavalyi sikert megelőzően például 2016-ban és 2018-ban is ők ünnepelhettek.

Club Brugge – Gent 1-0 (1-0)
Gólszerző: Skov Olsen (39.), ill.