Ekl-selejtező: kettős győzelemmel jutott tovább a Mol Fehérvár!

Formalitásnak ígérkező összecsapás várt a Mol Fehérvárra a Petrocub otthonában az Európa-konferencialiga 3. selejtezőkörének visszavágóján…

Rendkívül kevés esemény történt a mérkőzés első 30 percében, mindkét csapat játékán érződött ugyanis, hogy a párharc már a Mol Fehérvár otthonában eldőlt. A játékrész utolsó harmada azonban igen eseménydúsra sikeredett. Az első nagyobb lehetőségből ugyanis megszerezte a vezetést a fehérvári alakulat. Egy kiugratást követően Zivzivadze két védő közül kibújva indult meg az ellenél kapuja felé, majd higgadtan eltette a játékszert a kapus mellett, 0-1! Nem tartott azonban sokáig a vendégek előnye, egy szögletnél Pokorny rántotta le ellenfelét, így büntetőhöz jutott a Petrocub, amit Sandu értékesített, 1-1! A Fehérvárnak erre is volt válasza, ugyanis Dárdai és Zivzivadze összejátékát követően a grúz támadó iratkozott fel ismét az eredményjelzőre, 1-2!

A második félidő az első játékrész első feléhez hasonló mederben folyt. Egyik fél sem erőltette a támadásokat, de a játékot továbbra is a Fehérvár irányította. Michael Boris tanítványai néhány apróbb helyzetet ki tudtak dolgozni, de egyikből sem alakult ki nagy lehetőség. A második 45 perc így különösebb esemény nélkül csordogált le. A Fehérvár 7:1-es összesítéssel jutott tovább a következő körbe, ahol a Köln együttese vár rájuk.

Petrocub (moldovai) – Mol Fehérvár 1–2 (1-2)
Zimbru Stadion Vezette: J. Brisard
Sandu (34. – büntető) ill. Zivzivadze (31., 39.)