Ligue 1: Mbappé triplázott, ismét erődemonstrációt tartott a PSG! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójának zárásaként a Lille a bajnoki címvédő Paris Saint-Germaint látta vendégül.

(Photo by Rico Brouwer/Soccrates/Getty Images)

Az elmúlt két szezon bajnoka már a 3. fordulóban összemérte a tudását a mostani idényben. A találkozó esélyese egyértelműen a PSG volt, hiszen a Lille alaposan meggyengült a bajnoki cím óta. Az első félidő azonban talán még a vártnál is simábban alakult. A párizsiak ugyanis konkrétan 8-9 másodperc elteltével máris előnybe kerültek, miután Messi kiugratását Mbappé emelte a hálóba Jardim felett, 0-1! A vezetés megszerzése után is a PSG irányította a játékot, de a félidő közepéig kissé lenyugodtak a kedélyek a villámgyors kezdés után. A 25. minutumban aztán Mbappé megszerezhette volna a második találatát, ám miután eltolta a labdát a kapus mellett, túlságosan kisodródott, így nem tudta már a hálóba továbbítani a játékszert. Pár perccel később viszont már ismét gólt ünnepelhetett a PSG. Messi és Mendes játszott össze egymással, majd a hátvéd középre tett labdáját az argentin egy higgadt mozdulattal a hosszúba továbbította, 0-2! Újabb bő tíz perc elteltével már a 3. találatnak örülhettek a vendégek, Neymar kiugratása után Hakimi rázta le magáról a védőjét, majd elpasszolta a labdát Jardim mellett, 0-3! A szünet előtt aztán még Neymar is feliratkozott az eredményjelzőre, így négygólos különbség alakult ki a szünetre. A hazaiak részéről a támadójáték nem okozott nagy gondot a PSG védelmének, Bamba és David volt aktívabb, de az ő lövéseik nem tudtak túljárni Donnarumma eszén.

A második játékrész is ugyanúgy folytatódott, mint az első. Az 52. percben egy formás akció végén Neymar talált be a hálóba, 0-5! Nem sokkal később legalább a szépítés összejött a hazaiak számára, Bamba tudta bevenni Donnarruma kapuját, 1-5! Ezt követően többször is Jardim nagy bravúrjára volt szükség, hogy ne nőjön tovább a különbség, de a 66. percben már ő is tehetetlen volt, amikor Neymar és Mbappé összjátéka után a francia is a második gólját jegyezhette, 1-6! Ezt követően némileg visszavett az iramból a PSG, de a véghajrában Mbappé meglőtte a 3. találatát is, 1-7! A párizsiak így 3 forduló után 17:3-as gólkülönbséggel állnak, és egy újabb erődemonstrációt tartottak…

Lille – PSG 1–7 (0-4)
Stade Pierre-Mauroy Vezette: C. Turpin
Bamba (54.) ill. Mbappé (1., 66., 87.), Messi (28.), Hakimi (39.), Neymar (44., 52.)