A Real Madrid képviselői taroltak az UEFA díjátadóján

A Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolása mellett az UEFA díjazta a 2021-2022-es szezon legjobbjait…

(Photo by Lukas Schulze – UEFA/UEFA via Getty Images)

Az UEFA szavazásán a címvédő Real Madrid adta az év legjobb férfi játékosát és az év edzőjét, mivel Karim Benzema és Carlo Ancelotti egyaránt magabiztosan söpörte be az elismerést.

A “királyi gárda” francia gólzsákja 15 gólt szerzett a Bajnokok Ligája előző kiírásában, Benzema saját csapattársát, Thibaut Courtoist, és a Manchester City-vel angol bajnok és BL-elődöntős Kevin De Bruyne-t előzte meg. Eközben a Real olasz stratégája az év edzőjének járó elismerésért Jürgen Kloppot (Liverpool) és Pep Guardiolát (Manchester City) múlta felül.

Emellett a legjobb női játékosnak járó díjat Alexia Putellas vihette haza, a spanyol középpályás bajnokságot és kupát nyert, valamint BL-döntőbe jutott a Barcelonával, míg az edzők közül az Eb-győztes angolok szövetségi kapitánya, Sarina Wiegman vehette át díjat.

Az európai labdarúgó-szövetség által szervezett voksoláson edzők és kiválasztott sportújságírók adhatták le a szavazatukat, a győzteseket a BL csoportkörének isztambuli sorsolásán jelentették be.