Superclásico: a Boca nyerte a River elleni rangadót – videóval

Magyar idő szerint a vasárnap késő esti órákban került sor a várva várt argentin rangadóra, a Boca Juniors és a River Plate közti Superclásicóra…

(Photo by Rodrigo Valle/Getty Images)

Hatalmas küzdelem árán a Boca Juniors 1-0-ra múlta felül az ősi rivális River Plate csapatát hazai környezetben.

A két csapat azonos pontszámmal foglalta el a 28 csapatos mezőny hatodik-hetedik pozícióját a mérkőzés előtt, és az éllovasra való felzárkózás jegyében mindkettőjük számára létkérdés lett volna a győzelem.

A hazaiak kezdték kezdték kezdeményezőbben a mérkőzést, több lendületes támadást vezettek, hiába harcoltak ki szögletet és jó helyről szabadrúgást, Armani kapuját nem tudták veszélyeztetni. Ellenben alig több mint öt perc után Quintero szögletéből Pérez fejelhetett az ötösről, melyet Rossi kapus maga mögé nyúlva, bravúrral hárított. A kezdeti lendület után némileg megfontoltabban kezdtek el játszani a csapatok, miközben a mezőnyben a River vette át az irányítást. Negyedóra elteltével a Boca vezetett egy tetszetős támadást, de a szép gurigatás végén Ramírez lövése gyengére sikeredett. Az ellentámadás során Suárez bejátszása után Herrera fejese könnyű zsákmány lehetett Rossi számára. Az első húsz perc végén a Boca ismét több ígéretes akciót mutatott be, és még ha kevesebbet is volt nála a labda, igyekezett nyomás helyezni ellenfelére. Az első játékrész derekánál egy gyors lefordulást követően Solari lőtt a kapu fölé, de már lesről tette mindezt. Kisvártatva ismét a Xeneize mutatott be egy villámgyors kontrát, melynek végén Ramírez ollózási kísérletét blokkolták. Az első félóra végeztével már a vendégek vezethettek gyors támadást, azonban a kiugró Solari elől Rojo egy remek becsúszással menteni tudott. A 40. percben De La Cruz kapta meg a mérkőzés első sárga lapját, miután a kezdőkörben kőkeményen felvágta Ramírezt. Az első játékrész hajrájában mindkét csapat próbálkozott, de inkább csak néhány további szabálytalanságig jutottak, Fabra is besárgult, ám a kapusoknak nem akadt dolguk. Így az első 45 perc 0-0-val ért véget.

A félidő alatt a vendégek három cserét hajtottak végre, valószínűleg Marcelo Gallardo volt kevésbé elégedett a látottakkal, és a támadójáték serkentése érdekében beküldte Borját, Barcót és Aliendrót. Ennek ellenére a második etap első perceiben a Boca akarta érvényesült, de a legnagyobb hazai helyzet alkalmával Fabra beadása után Armani húta le a labdát. Kisvártatva Fernández terítette le De La Cruzt, de elmaradt a sárga lap és a sértett is folytathatta a játékot az ápolást követően. Nem sokkal később éppen a De La Cruzzal való ütközést követően Rojo is ápolásra szorult. Egyre inkább kezdett eldurvulni a mérkőzés, és az 56. percben Díaz részesült sárga lapos figyelmeztetésben a Payeróval szemben elkövetett szabálytalanság miatt. Két percre rá Rojo kaszálta el kíméletlenül De La Cruzt, amiért őt is lappal figyelmeztették. Újabb pár minutummal később Advíncula és Casco akaszkodott össze egymással, a játékvezető őket is egy-egy sárgával jutalmazta. Fabra nagy lendülettel indulhatott volna meg a bal szárnyon, a tizenhatoson belülre érve azonban a nagyszerűen keresztező Pérez leszerelte. A következő sárga lapos Fernández volt a hazai oldalon, aki egy labdavesztést követően faultolt. Ezt követően Fernández egy lecsorgó labdát a tizenhatos előteréből kapásból lőtt kapura, melyet Armani bravúrral védett. Az így megítélt szögletet Rojo ívelte középre, és az ötös előteréből Darío Benedetto fejelte be védhetetlenül, Armani hiába nyújtózkodott, esélyese sem lehetett hárítani a földre lefejelt labdát. (1-0) A gól előtt Langonit Briasco váltotta, a hazaiak is kihasználták első cseréjüket. A hátrányba kerülést követően természetesen a Rivernek lett sürgősebb, és fokozatosan egyre nagyobb nyomást próbáltak helyezni a Bocára. Egy kíméletlen ütközést követően a csereként beállt Aliendro nem tudta folytatni, fájdalmak közepette távozott, később hordágyon szállították el. Palavecino váltotta, akit Ramírez vágott fel sárga lapot érően. Bő negyedórával a vége előtt Ibarra újabb két cseréjét használta ki, Medina és Zambrano szállt be a küzdelembe. Menet közben egyre inkább állandósult a River fölénye, folyamatosan a Boca térfelén zajlott a játék, de gólhelyzetbe csak elvétve kerültek. A vendéglátók előtt azonban terület nyílt az ellentámadásokra, az egyik ilyen alkalmával Benedetto lekészítéséből Fernández tüzelt a kapu fölé. Az utolsó tíz percen belül a Xeneize soraiban a gólszerző Benedettót Vázquez, míg Fernándezt Molinas váltotta. Tovább támadtak becsülettel a vendégek, Casco oldalsó átlövése azonban elkerülte a rövid sarkot. A hajrában Vázquez csapta arcon Mammanát, melyért sárgát kapott. A Boca minden erejével igyekezett tördelni a játékot és megfékezni a River próbálkozásait, többnyire sikerrel is jártak. A hétperces hosszabbítást végig támadták a “milliomosok”, azonban a Boca hősiesen védekezett az előny megtartása érdekében. A vendégek szinte lövéshez sem jutottak, amikor mégis, akkor pedig Palavecino próbálkozása elkerülte Rossi ketrecét. A ráadás perceiben Borja és a veterán Pinola is besárgult, majd Molinas szinte a szöglet zászlótól lőtt középre élesen egy labdát, melyet Armani védett. Szokás szerint a klasszikus nem múlt el kiállítást nélkül sem, akárcsak egy évvel ezelőtt, Rojónak felmutatták a piros lapot, miután az egekbe emelt lábbal eltalálta De La Cruz fejét. Ennek ellenére az eredmény már nem változott, a Boca megtartotta egygólos előnyét a lefújásig.

A hazaiak sikere azt jelentette, hogy a két csapat közt három pontra nőtt a különbség, egyúttal a Boca két egységnyire megközelítette a negyedik helyen az éllovast.

Boca Juniors – River Plate 1-0 (0-0)
Helyszín: Estadio Alberto José Armando, La Bombonera (Buenos Aires); Vezette: Darío Herrera
Gólszerző: Benedetto (65.), ill.
Sárga lapok: Fabra (42.), Rojo (58.), Advíncula (61.), Fernández (63.), Ramírez (70.), Vázquez (86.), ill. De La Cruz (40.), Díaz (56.), Casco (61.), Borja (90+2.), Pinola (90+6.)
Kiállítva: Rojo (90+7.), ill.

Boca Juniors: Rossi – Advíncula, Figal, Rojo, Fabra – Payero (Zambrano 74.), G. Fernández (Molinas 81.), Varela, Ramírez (Medina) – Langoni (Briasco 65.), Benedetto (Vázquez 81.). Vezetőedző: Hugo Ibarra.

River Plate: Armani – Mammana, Díaz, Pinola – Herrera (Aliendro 46., Palavecino 70.), Quintero (Barco 46.), E. Pérez, De La Cruz, Casco – Solari (Borja 46.), M. Suáarez. Vezetőedző: Marcelo Gallardo.