BL: Lewandowskival sem ment, sorozatban ötödször kapott ki a Barcelona a Bayern Münchentől! – videóval

A Bajnokok Ligája C-csoportjának 2. fordulójában elérkezett a csoportkör talán legjobban várt mérkőzése, Robert Lewandowski ugyanis a Barcelona játékosaként visszatért korábbi sikerei helyszínére, az Allianz Arénába…

(Photo by Peter Kneffel/picture alliance via Getty Images)

Nagy iramban vágott neki a mérkőzésnek mindkét gigász, de meglepő módon jóval inkább a Barcelona irányította a találkozót. Az első veszélyes helyzetre a 9. percig kellett várni, ekkor Pedri előtt adódott komoly lehetőség, de Neuer hárítani tudott. Újabb 9 perc elteltével Lewandowski került ziccerbe, ám tőle szokatlan módon nem találta el a kaput. Nem sokkal később ismét a lengyel csatár veszélyeztetett, ezúttal viszont Neuer járt túl az eszén. A 26. percben aztán Raphinha lövése jelentett veszélyt, de a brazil szélső kísérlete kevéssel elkerülte a kaput. A hazaiak részéről az első veszélyes próbálkozást a 30. minutumban lehetett feljegyezni, akkor Sabitzer lőhetett tisztán 20 méterről, ám a lövése nem volt elég pontos. Ezt követően némileg visszavettek a felek, és nem alakult ki újabb komoly lehetőség, így 0:0-s döntetlennel mehettek pihenni a csapatok.

A második játékrész egy veszélyes Barcelona lövéssel kezdődött, de Raphinha próbálkozása elsuhant a kapu mellett. Ezt követően Goretzka távoli lövését kellett nagy bravúrral hárítani ter Stegennek, aki szögletre ütötte a labdát. A sarokrúgás után aztán megszerezte a vezetést a Bayern. A Barca védőinek feje felett átszállt a labda, és a középen érkező Hernández továbbította a hálóba a játékszert, 1-0! A bekapott gól láthatóan megfogta a katalánokat, nem sokkal később ugyanis érkezett a Bayern második találata! Musiala Sanét ugratta ki, aki tanári módon helyezte el a labdát ter Stegen mellett, 2-0! A 61. percben még tovább növelhette volna az előnyét a bajor sztárcsapat, de Musiala próbálkozása kevéssel eltévesztette a célt. Ezt követően a Barcelona puskázott el egy hatalmas lehetőséget. Pedri került ziccerbe, de a középpályás kísérlete a kapufát találta el. Ezen kívül a helyzeten kívül nem igazán tudott az első félidőhöz hasonló ütemben helyzeteket kialakítani a Barcelona, és a Bayern védői is nagyon jól kezelték a Lewandowski jelentette veszélyt. Összességében a Barcelona jobban játszott az első félidőben, de a második játékrész már a bajoroké volt, akik ráadásul értékesítették is a helyzeteiket, így megérdemelten tartották otthon a 3 pontot.

Bayern München – Barcelona 2-0 (0-0)
Allianz Arena Vezette: D. Makkelie
Hernández (51.), Sané (54.) ill.-
Sárga lapok: Sabitzer (19.), Kimmich (74.) ill. Busquets (48.)
Kiállítás: -ill.

Bayern München: Neuer – Davies, Hernández, Upamecano, Pavard (Mazraoui 21.) – Sabitzer (Goretzka 46.), Kimmich, Musiala (Gravenberch 80.), Müller, Sané (Tel 80.) – Mané (Gnabry 70.) Vezetőedző: Julian Nagelsmann

Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araujo, Christensen (Garcia 70.), Alonso – Gavi (de Jong 61.), Busquets (Kessié 80.), Pedri – Raphinha (Torres 61.), Lewandowski, Dembélé (Fati 80.) Vezetőedző: Xavi

A C-csoport 2. fordulójának eredményei:

Viktoria Plzen 0-2 Inter
Bayern München 2-0 Barcelona

A C-csoport aktuális állása:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kevés komoly lehetőség adódott a Marseille és a Frankfurt előtt is az első félidőben. A játékot inkább a Marseille irányította, de a labdabirtoklási fölényükkel nem igazán tudtak mit kezdeni. A 12. percben Alexis Sánchez került ígéretes helyzetbe, de a lövése jócskán elkerülte a kaput. A vendégek leginkább az ellentámadásaikban bíztak, és több alkalommal el is jutottak lövésekig, ám ezek többnyire veszélytelennek bizonyultak. A félidő véghajrájában aztán megszerezte a vezetést a német csapat, miután egy védő lábáról Lindström elé került a labda, ő pedig nem hibázta el a ziccert, 0-1!

A második játékrész elején tovább növelhette volna előnyét a Frankfurt. Ismét Lindström került ziccerbe, de Lopez ezúttal nagy bravúrt bemutatva hárítani tudott és a kapufára ütötte a labdát. Igor Tudor a 60. percet követően alaposan belenyúlt a csapatába, és a változtatásoknak lett is eredménye, ugyanis jóval veszélyesebbé vált a francia csapat. A 66. percben Rongier eresztett meg egy veszélyes lövést, Trapp azonban hárítani tudott, majd nem sokkal később Suárez fejezett be egy hatalmas helyzetet igen gyenge megoldást választva. A 75. minutmban Kolo Muani dönthette volna el a 3 pont sorsát, ám Lopez ismét komoly védést mutatott be. A véghajrában a Frankfurt bevette a kaput Kamada révén, de mint kiderült ez lesről történt, majd a ráadásban Dina Ebimbe ígéretes lövése kerülte el kevéssel a kaput. Ezekre az elpuskázott lehetőségre viszont végül nem fázott rá a német csapat, amely a Sporting elleni vereséget követően némileg javítani tudtt a helyzetén.

Marseille – Eintracht Frankfurt 0-1 (0-1)
Stade Vélodrome Vezette: Sanchez J. M.
Gólszerző: -ill.