BL: magabiztos játékkal könnyedén felülmúlta a Chelsea az AC Milant! – videóval

Tovább folytatódtak a Bajnokok Ligája csoportküzdelmei, ahol a szerdai játéknapon a Chelsea az AC Milan ellen vívott csoportrangadót, míg a Real Madrid a Sahtar Donyeck ellen igyekezett megőrizni 100%-os mérlegét…

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Már a mérkőzés első pillanataitól kezdve igyekezett a kapuja elé szorítani az AC Milant. Az első veszélyes helyzet az 5. percben érkezett, amikor Tatarusanu Mount lövését tolta ki nagy bravúrral. A román hálóőrtől a következő nagy védésre a 22. minutumban volt szükség, amikor Thiago Silva életerős fejesét kellett bravúrral kitolnia a léc alól. Két perccel később viszont már Tatarusanu is tehetetlen volt. Egy szöglet utáni kavarodást Fofana tudott a leggyorsabban kihasználni, és bevette a kaput, 1-0! A félidő vége előtt a Milan előtt is adódott egy esély, hogy gólt szerezzenek, ám de Ketelaere közeli próbálkozását Kepa védte, a kipattanót pedig Krunic lőtte ki a stadionból.

A második játékrész első felében aztán lezárta az érdemi kérdéseket a hazai csapat. Előbb az 56. percben James beadására Aubameyang érkezett Tomori mögül kibújva, és mattolta Tatarusanut, 2-0! 6 perccel később Sterling passzából James volt eredményes, aki a bal felső sarokba bombázta a játékszert, 3-0! Ezt követően már Pioli cseréi is jelezték, hogy a tréner lemondott erről a találkozóról, és inkább a Juventus elleni bajnokira tartalékolja legjobbjai energiáit. Ennek fényében az utolsó 30 percben már egyik csapat sem törte magát, hogy komolyabb helyzeteket dolgozzon ki, így a Chelsea egy teljesen megérdemelt sikert aratott, és megszerezte idénybeli első győzelmét a BL-ben!

Chelsea – AC Milan 3-0 (1-0)
Stamford Bridge Vezette: D. Makkelie
Fofana (24.), Aubameyang (56.), James (62.) ill.-
Sárga lapok: Kovacic (39.), Silva (71.) ill. Krunic (8.), Ballo-Touré (15.), Tomori (42.)
Kiállítás: -ill.-

Chelsea: Kepa – Koulibaly, Silva, Fofana (Chalobah 38.) – Chilwell, Kovacic (Jorginho 66.), Loftus-Cheek, James – Sterling (Broja 75.), Mount (Havertz 74.), Aubameyang (Gallagher 65.) Vezetőedző: Graham Potter

AC Milan: Tatarusanu – Dest, Kalulu, Tomori, Ballo-Touré – Bennacer (Pobega 73.), Tonali, Krunic (Gabbia 65.), De Ketalaere (Rebic 65.), Leao (Diaz 72.) – Giroud (Origi 73.) Vezetőedző: Stefano Pioli

Az E-csoport eredményei:

Salzburg 1–0 Dinamo Zagreb
Chelsea 3–0 AC Milan

Az E-csoport állása:

A várakozásoknak megfelelően az első percektől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a Real Madrid együttese. A „Királyi Gárda” fölénye igen gyorsan, a 13. percben góllá is érett, amikor Rodrygo 17 méterről bevette Trubin kapuját, 1-0! A vezetés megszerzését követően sem lassított a madridi együttes és a játékrész második felében megduplázták az előnyüket. A 28. percben Rodrygo kiugratása után Vinicius is feliratkozott az eredményjelzőre, 2-0! Nem sokkal később majdnem a harmadik találatát is megszerezte az Ancelotti-legénység, de Bondar a gólvonal elől tudta kivágni a labdát. A 35. percben aztán Benzema is majdnem megszerezte a maga gólját, de 5 méterről nem tudta a hálóba kotorni a labdát, ami kicsit mögé érkezett. A szünet előtt aztán összejött a szépítés az ukrán csapatnak, Zubkov 11 méterről vette be Lunin portáját, 2-1!

A második félidő elején ismét megdolgoztatta Trubin kapust a Real, aki Valverde 18 méterről leadott lövését tolta a kapu fölé, majd a játékrész közepéhez érkezve Rodrygo lövését is hárítani kellett. A Sahtar előtt megvolt a lehetőség, hogy kiegyenlítse a találkozó állását, ugyanis a 78. percben Konoplya tökéletesen érkezett egy beadásra, ám a labda helyett a földbe rúgott, így egy hatalmas helyzetet szalasztott el! Ezt követően már nem adódott újabb lehetőség az ukránok előtt, sőt az utolsó percekben Trubin újabb bravúrt mutatott be Benzemával szemben, majd Asensio lövése a kapufán csattant. A kimarad helyzetek ellenére végül meg tudta őrizni előnyét a Real, és 3 fordulót követően már 5 pontos előnnyel vezeti a csoportját!

Real Madrid – Sahtar Donyeck 2-1 (2-1)
Estadio Santiago Bernabéu Vezette: I. Kruzliak
Rodrygo (13.), Vinicius (28.) ill. Zubkov (39.)
Sárga lapok: -ill. Bondar (55.), Mudryk (90+2.)

Real Madrid: Lunin – Mendy, Alaba, Militao, Carvajal – Kroos, Tchouameni (Camavinga 75.), Valverde – Vinicius, Benzema, Rodrygo (Asensio 80.) Vezetőedző: Carlo Ancelotti

Sahtar Donyeck: Trubin – Mykhaylichenko, Bondar, Matviienko, Konoplya – Stepanenko (Traoré 88.), Bondarenko, Sudakov (Djurasek 88.), Mudryk, Shved (Petrjak 67.) – Zubkov (Sikan 67.) Vezetőedző: Igor Jovicevic