Premiership: féltucat gólt lőve diadalmaskodott a Celtic

A skót bajnokság (Premiership) élén álló Celtic hazai környezetben lépett pályára a harmadik helyezett Hibernian ellen…

A Celtic még a vártnál is simábban, 6-1-es csapást mért a Hibernian együttesére, így továbbra is magabiztosan vezeti a skót bajnokság tabelláját. A glasgow-iak mindkét játékrész során három-három gólt szereztek, a harmadik helyezett vendégek 3-0 után szépítettek. A zöld-fehérek helyi klublegendája, James Forrest az idénybeli első találatait szerezve mestehármast ért el, amely által megszerezte századik gólját a csapat színeiben. A csapat görög légiósa, Georgios Giakoumakis ugyancsak kitett magáért, két gólt szerzett, így már öt gólnál tart az idényben.

Győzelmével a címvédő öt pontra növelte előnyét az élen a vasárnap pályára lépő Rangers előtt.

Celtic – Hibernian 6-1 (3-0)
Gólszerzők: Forrest (9., 24., 58.), Giakoumakis (18., 73.), Maeda (89.), ill. Youan (56.)