Copa del Rey: szenvedett, de továbbment az Atlético Madrid! – eredmények, továbbjutók

A spanyol Király-kupa küzdelmei csütörtökön további nyolc találkozóval  és számos meglepetéssel folytatódtak

Az egyik legnagyobb meglepetés a továbbjutás ellenére az Atlético Madrid nevéhez fűződik, hiszen Diego Simeone csapata egy borzalmas talajú és kicsinyke pályán, hátrányból kellett, hogy felálljon a negyedosztályú Arenteiro ellen úgy, hogy 1-1-nél, Alvaro Morata büntetőt is hibázott – Hosszú és kellemetlen percei voltak a kis csapat ellen a “matracosoknak”, akik végül csak továbbjutottak.

Az Atleti mellett továbbment a Real Oviedo is, amely egy másodosztályú derbit nyert a Granada ellen; valamint ott lesz a következő körben a Gimnastic is, amely a magasabban rangsorolt, második ligás Malagát ejtette ki a sorozatból (…) A harmadosztályú La Nucia pedig a Las Palmast búcsúztatta, büntetők után.

Arenteiro (IV) – Atlético Madrid 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Marquitos (42.) illetve Carrasco (45+1 és 90+1. – az elsőt büntetőből), Barrios (76.),

Gimnastic (III) – Malaga (II) 2-1 (1-1)
Gólszerzők: D. Ciuraneta (13.), P. Fernandez (81.) illetve N’Diaye (32.)

La Nucia (III) – Las Palmas (II) 0-0 (0-0) – Továbbjutott, büntetők után a La Nucia, 6:5-tel.
Kiállítva: Saiz (113.) illetve Clemente (78.)

Real Oviedo (II) – Granada (II) 1-0 (1-0)
Gólszerző: Luengo (8.)
Kiállítva: M. Rubio (86. -Granada)

Korábban, 19:00-ás kezdéssel játszották:

Az este korábbi időszakában megrendezett találkozókon komolyabb meglepetések születtek, hiszen úgy is mondhatnánk, hogy egyedül a Celta Vigo tudta érvényesíteni a papírformát (…) Az első osztályú Girona komoly pofont kapott negyedosztályú ellenfele otthonában; de a szebb napokat is látott Racing Santander sem lehet büszke arra, hogy a harmadosztályú Linares búcsúztatta (…) Kiesett még a másodosztályt korábban sokáig vezető Burgos is, az egy osztállyal alatta szereplő Eldense otthonában.

Cacereno (IV) – Girona 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Grande (17.), I. Fernandez (61.) illetve Castellanos (30.)

Eldense (III) – Burgos (II) 1-0 (1-0)
Gólszerzők: Aitor Cordoba (44. -öngól)

Gernika (IV) – Celta Vigo 0-3 (0-1)
Gólszerzők: C. Perez (31.), Aidoo (55.), de la Torre (68.)

Linares (III) – Racing Santander (II) 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Corral (90+2.)