Ligue 1: Ben Yedder háromszor volt eredményes, a Monaco hét góllal terhelte meg az Ajaccio kapuját! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 19. fordulójában az AS Monaco gárdája a kiesés ellen küzdő Ajacciót látta vendégül.

Egyértelmű esélyesként várta az Ajaccio elleni hazai mérkőzést a Monaco, hiszen a hercegségbeli együttes a dobogós helyekért hajtott, míg az Ajaccio a kiesőzónából próbált meg kilépni. A Monaco viszont nagyon gyorsan, már az első félidőben lezárt minden lényegi kérdést! A 2. percben egy szöglet után Maripan fejesét még nagy bravúrral védeni tudta a kapus, a kipattanót viszont Disasi közelről a hálóba kotorta, 1-0! Mindössze 4 perc telt el, amikor a Monaco újabb gólt ünnepelhetett, miután Vanderson beadását 1 méterre a kaputól Diatta bepasszolta, 2-0! A válasz sem váratott sokáig magára a vendégektől, a 11. minutumban hátul különösebb nyomás nélkül is labdát vesztett a Monaco védelme, aminek a végén Belaili szépen helyezett Nübel hálójába, 2-1! Nem kellett sokat várni a Monaco részéről arra, hogy visszaállítsák a kétgólos különbséget, a 21. percben egy labdaszerzés után Ben Yedder a kapust és a védőket is becsapva lőtt a rövid alsóba, 3-1! A francia támadó viszont csak ekkor lendült bele igazán, a 28. minutumban ugyanis Henrique kiugratása után szépen a hosszú alsóba is elhelyezett egy gólt a csapatkapitány, 4-1! Sőt, újabb 7 perc elteltével már a harmadik gólját ünnepelhette a rutinos csatár, mivel büntetőhöz jutott a Monaco Diallo szabálytalansága után, Ben Yedder pedig magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, 5-1!

A második félidőben már némileg visszább vett az iramból a hazai együttes, ennek ellenére így is gólt tudtak szerezni. A csereként beálló Embolo ugyanis szeretett volna bizonyítani, és ő is bevette az Ajaccio kapuját, miután egy lövésbe jól tette bele a fejét, 6-1! A svájci játékos a 72. percben már majdnem a második gólját ünnepelhette, de Diatta beadása után a kapu torkából fölé vágta a játékszert. A 89. minutumban viszont már nem hibázott Embolo, aki egy védelmi hibát kihasználva ziccerben vihette a labdát a kapusra, majd egy higgadt emeléssel megszerezte saját maga második, és csapata 7. gólját, 7-1! A Monaco így sorozatban 4. bajnokiján maradt veretlen (3-1-0), míg az Ajaccio az egymást követő harmadik meccsén maradt pont nélkül.

AS Monaco  – AC Ajaccio 7-1 (5-1)
Stade Louis II Vezette: R. Buquet
Disasi (2.), Diatta (6.), Ben Yedder (21., 28., 35. – büntető), Embolo (63., 89.) ill. Belaili (11.)
Sárga lapok: Camara (20.) ill. Diallo (33.), Mangani (46.)
Kiállítás: -ill.-

AS Monaco: Nübel – Henrique, Maripan, Disasi (Sarr 71.), Vanderson – Golovin (Jakobs 61.), Camara (Matazo 46.), Fofana, Diatta – Ben Yedder (Boadu 71.), Ben Seghir (Embolo 61.) Vezetőedző: Philippe Clement

AC Ajaccio: Leroy – Youssouf, Mayembo (Avinel 46.), Gonzalez, Vidal, Diallo (Alphonse 64.) – Bayala, Mangani, Chabrolle, Nouri (Botue 64.) – Belaili (Mousitti-Oko 46.) Vezetőedző: Olivier Pantaloni