Serie A: hat perc alatt eldöntötte a három pont sorsát az AS Roma – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának szombati játéknapján lépett pályára a dobogós helyekért küzdő AS Roma, a fővárosiak a jó formában lévő Empolit fogadták.

(Photo by Matteo Ciambelli/DeFodi Images via Getty Images)

A Farkasok két gyors góllal gyűjtötték be a három pont sorsát, ami sajnos meg is pecsételte mérkőzés hátralévő, azaz szinte teljes egészét. A 2. percben Paulo Dybala ívelt be egy szögletet, amelyre Roger Ibanez érkezett remekül és fejelte be a rómaiak vezető gólját (1-0). Alig négy minutummal később újabb Dybala szöglet és újabb hazai találat, az argentin támadó sarokrúgására ezúttal Tammy Abraham érkezett kiválóan, és ő is a hálóba tud bólintani (2-0). A 24. percben ismételten ez volt a sorrend, Dybala szöglet, amire Abraham robbant ben, de az angol csatár fejesét ezúttal hárítani tudta Vicario kapus. A szünet előtt a vendégek is bejelentkeztek egy gólszerzési eséllyel, viszont Tyronne Ebuehi elpuskázta a lehetőségét, így kétgólos hazai előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. A második játékrészben pedig nem alakult ki óriási lehetőség, ennek következtében az AS Roma nyerte a találkozót. A Farkasok felléptek a harmadik helyre, de a Lazio, Atalanta és AC Milan hármasnak egyaránt 38 pontja van és egy találkozóval kevesebbet játszottak.

AS Roma – Empoli 2-0 (2-0)
Helyszín: Stadio Olimpico (Róma), Vezette: F. Dionisi
Gólszerzők: Ibanez (2.), Abraham (6.)