La Liga: hiába vezetett és került emberelőnybe a Real Sociedad, végül csak egy pontot szereztek a Celta Vigo ellen! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 22. fordulójának szombati játéknapját a Real Sociedad és a Celta Vigo összecsapása nyitotta.

(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Egy győzelemmel újabb fontos lépést tehetett volna a Real Sociedad együttese afelé, hogy megszilárdítsa a helyét a bajnokság 3. pozíciójában, ehhez hazai pályán a Celta Vigo csapatát kellett volna legyőzniük Imanol Alguacil tanítványainak. Ennek fényében a kezdés kitűnőre is sikeredett a Sociedad szempontjából, hiszen már az 5. percben megszerezték a vezetést! Ekkor a hazaiak a félpályán szerezték meg a labdát, majd az ebből indított ellentámadás végén Kubo indította Oyarzabalt, aki a lövés közben elcsúszva a rövid sarokba bombázta a játékszert, 1-0! A folytatásban viszont a Celta teljesen át tudta venni a kezdeményezést, olyannyira, hogy a hazaiaknak a gólt eredményező lövésen kívül nem is volt feljegyezhető próbálkozásuk. Ezzel szemben a Celta próbálkozott becsülettel és többször is Remiro védéseire volt szükség, hogy a Sociedad a szünetre előnnyel vonulhasson.

A második félidőben is hasonló mederben folyt a játék menete, a Celta irányított, a baszkok pedig elsősorban az előnyük őrzésére koncentráltak. Úgy nézett ki, hogy a 75. perc környékén csökkenhet a Sociedadra nehezedő nyomás, amikor a csereként beálló Tapiát egy perc alatt két sárgával leküldte a játékvezető! Az emberhátrány ellenére a Celta nem adta fel, és hősiesen küzdöttek az egyenlítésért. A 93. percben közel is jártak ehhez, ám Oscar Rodriguez közeli lövését az egyik védő az utolsó pillanatban blokkolni tudta. Az ebből következő szögletből viszont már összejött az egyenlítés a vendégek számára! A beadást ugyan még kifejelték a védők, ám a labdát a Celta játékosa gyűjtötte be, majd Iago Aspas újabb középre tett labdájába Le Normand olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda a saját kapujában kötött ki, 1-1! Ezt követően már nem volt esélye a Sociedadnak az előny újbóli megszerzésére, és összességében a Celta megérdemelten vitt el egy pontot a Reale Arenából. A hazaiak számára pedig a végelszámolásnál még nagyon fájhat ez az elhullajtott két pont, az Atletico Madrid ugyanis egy győzelem esetén 2 egységnyire megközelítheti őket a 3. helyért folytatott harcban!

Real Sociedad – Celta Vigo 1-1 (1-0)
Reale Arena Vezette: M. Ortiz
Oyarzabal (5.) ill. Le Normand (90+3. – öngól)
Sárga lapok: Zubimendi (46.), Sörloth (59.), Barrenetxea (62.) ill. Perez (55.), Nunez (59.), Tapia (75.), Seferovic (90+1.)
Kiállítás: -ill. Tapia (75.)

Real Sociedad: Remiro – Rico, Le Normand, Zubeldia, Barrenetxea (Sola 88.) – Kubo (Marin 83.), Zubimendi, Illarramendi (Merino 63.), Mendez (Navarro 83.) – Oyarzabal, Sörloth (Fernandez (88.) Vezetőedző: Imanol Alguacil

Celta Vigo: Villar – Mingueza, Aidoo, Nunez, Galan – Perez (Cervi 83.), Veiga, Beltran (Tapia 68.), de la Torre (Rodriguez 68.) – Aspas, Larsen (Seferovic 46.) Vezetőedző: Carlos Carvalhal