Ligue 1: komoly vereségbe szaladt bele hazai pályán az AS Monaco! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának vasárnapi játéknapján az AS Monaco a Nicet látta vendégül.

Két kiváló formában lévő együttes csapott össze az AS Monaco és a Nice csapatának személyében, hiszen mindkét fél az elmúlt 7 bajnokiján a begyűjthető 21 pontból 17-et megszerzett. A Monaco viszont emellett az Európa-ligában is vitézkedett, ahol a héten büntetőpárbajt követően maradtak alul a Bayer Leverkusennel szemben. A kettős terhelés miatt Philippe Clement igencsak felforgatott kezdőt küldött ki a pályára ezen a napon, ez pedig az első félidőben alaposan meg is látszott a csapata játékán. A Nice ugyanis már a 8. percben megszerezte a vezetést! A védők hátul passzolgattak, majd Dante kiváló labdát adott a kiugró Moffinak, aki egy szép levétel után higgadtan elpasszolta a labdát Nübel mellett, 0-1! A gólnál Disasi is komolyan felelősségre vonható, egyrészt miatta nem volt lesen Moffi, másrészt a labdának is aláfutott, így nem tudott tisztázni a csatár elől. A nigériai csatár a félidő közepén már a második gólját ünnepelhette, aki ismét egy tökéletes indítást kapott, ezúttal Thuramtól, majd a védőket lerázva ismét mattolni tudta Nübelt, 0-2! Ráadásul közvetlenül a szünet előtt meglőtte a harmadik gólját is Didier Digard legénysége, ezúttal Thuram révén, aki a Moffi által visszagurított labdát 17 méterről kapásból a hálóba zúdította, 0-3! A második játékrész elején mindent megpróbált Philippe Clement mester, hogy felrázza a csapatát, ennek érdekében négy cserét is végrehajtott, de igazán komoly lehetőségeket nem tudtak kialakítani, sőt inkább ebben a félidőben is a Nice volt veszélyesebb. Összességében a Monaco nagyon enerváltan futballozott ezen a napon, és a Nice teljesen megérdemelt győzelmet aratott, amivel 5 pontra megközelítették az 5. helyezett Rennes csapatát.

AS Monaco – Nice 0-3 (0-3)
Stade Louis II Vezette: B. Bastien