Serie A: hazai pályán bukott pontokat az AC Milan – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának zárómérkőzésén az AC Milan fogadta a Salernitana gárdáját.

(Photo by Francesco Scaccianoce/Getty Images)

Az első játékrészben rengetegszer próbálkozott a hazai együttes, de többnyire távoli lehetőségei voltak a milánóiaknak. A 23. percben Rafael Leao került lövőhelyzetbe, azonban ígéretes helyről előtte a kapu előtt keresztbe a labdát. A 29. minutumban Giroud szerezhette volna meg a vezetést, viszont ő sem volt elég pontos, fölé lőtte a játékszert. A 33. percben pedig kis híján vezetéshez jutottak a vendégek, de Grigoris Kastanos hatalmas lehetőséget puskázott el. A hosszabbításban azonban csak megérkezett az AC Milan vezető találata, Bennacer szögletére Giroud érkezett kiválóan két védővel a nyakán, de a francia támadó így is a kapuba tud bólintani (1-0). A szünetre ennek következtében hazai előnnyel mehettek a csapatok.

A második játékrészben sem akadt temérdek ziccer, de újabb gól ezúttal is esett. Rögvest az első valamire való helyzetből egyenlíteni tud a salernói csapat a 61. percben, egy remek kontratámadás végén Domagoj Bradaric centerezz kiválóan, amelyre teljesen üresen érkezett Boulaye Dia, a támadó pedig kiegyenlít (1-1). A Rossoneri első komolyabb lehetősége a 76. minutumban volt, a csereként beálló Divock Oirigi csapott le egy kipattanóra, azonban próbálkozását Guillermo Ochoa bravúrral hárítani tudta. A 82. percben kis híján megfordította a találkozót a Salernitana, de Krzysztof Piatek lövését Mike Maignan tudta védeni nagyon nyújtózva. A 87. percben milliméterekre volt a góltól a Milan, azonban Gyömbér és Ochoa együttes erővel végül a gólvonalról tudtak tisztázni Tonali fejesét követően. A hosszabbításban Ibrahimovic is eldönthette volna a mérkőzés sorsát, de Ochoa nagy bravúrral a rutinos svéd csatár lövését is hárítani tudta. A mérkőzés így 1-1-es döntetlennel ért véget, aminek a hazaiak biztosan nem örülnek, ugyanis elszalasztották a riválisok pontvesztését és maradtak a 4. helyen, míg a Salernitana fontos egy pontot gyűjtött be, ami a végelszámolásnál nagyon sokat érhet még számukra a bennmaradás szempontjából.

AC Milan – Salernitana 1-1 (1-0)
Helyszín: Stadio Giuseppe Meazza (San Siro, Milánó), Vezette: F. La Penna
Gólszerzők: Giroud (45+1.) ill. B. Dia (61.)