Hosszabbított a Ferencváros magyar alapembere – HIVATALOS

Az Európa-liga-nyolcaddöntős Ferencváros meghatározó játékosa megújította szerződését a zöld-fehér klubnál…

A Ferencváros a pénteki napon hivatalos honlapján keresztül adott tájékoztatást róla, hogy a csapat meghosszabbította válogatott hátvédje, Botka Endre szerződését.

A 28 esztendős labdarúgó korábban a Budapest Honvéd játékosa volt, 2017 januárjában szerződött a zöld-fehérekhez. Botka azóta minden sorozatot figyelembe véve 183 találkozón lépett pályára a kilencedik kerültiek színeiben, miközben számtalan nemzetközi kupamérkőzésen, beleértve a selejtezőket és a főtáblás meccseket is, pályára lépett. Az elmúlt hat év alatt négy magyar bajnoki címet és két Magyar Kupát nyert a csapat tagjaként.

Botka az aktuálisan futó idényben 16 magyar bajnoki mérkőzésen két gólt szerzett, továbbá hat Európa-liga-főtáblásá meccsen, négy BL-selejtezőn és egy El-selejtezőn is pályára lépett.

A rutinos hátvéd a Fradihoz való átigazolása óta állandó szereplője lett a magyar válogatottnak, a nemzeti együttesben mostanáig 20 alkalommal lépett pályára.