Ekl: Kerkez Milosék tizenegyesekkel harcolták ki a továbbjutást – videóval

A csütörtöki kora esti órákban két párharcban rendezték meg a visszavágókat az Európa-konferencialiga negyeddöntőjében…

(Photo by Jeroen Meuwsen/BSR Agency/Getty Images)

Az első mérkőzés 2-0-s elvesztését követően az AZ Alkmaar 2-0-s győzelmet aratott az RSC Anderlecht ellen, majd tizenegyesekkel a továbbjutást is kiharcolta. A visszavágót kétgólos hátrányból kezdő holland csapat villámrajtot vett és már öt perc után vezetést szerzett, miután Kerkez Milos harcolt ki egy tizenegyest. Sőt, az AZ a lemaradását már az első negyedórán belül eltűntette, a második gólt is Vangelis Pavlidis lőtte, aki így duplával nyitott 13 perc leforgása alatt. A folytatásban a belga csapat rendezni tudta a sorait, és több támadást is vezetett, de komolyabb lehetőségek egyik oldalon sem alakultak ki a játékrész további részében. A szünet után a hazaiak támadtak többet az újabb, továbbjutást érő találatért, azonban képtelenek voltak feltörni az ellenfél védelmét. A hajrában Kerkez átlövése a kapufát találta el, újabb gól azonban nem született a 90 perc során. A hosszabbítás első félidejében az AZ újabb kapufát jegyzett Mijnans révén, végül pedig a kétszer 15 perces ráadás nem hozott gólt, a tizenegyesrúgásokra maradt a döntés. A szétlövés során az AZ magabiztosan diadalmaskodott, mivel mind a négy rúgója eredményes volt, miközben az Anderlechtnél háromból ketten is hibáztak.

AZ Alkmaar – RSC Anderlecht 2-0 (2-0, 2-0, 2-0) – tizenegyesrúgásokkal: 4-1
Gólszerzők: Pavlidis (5., 13. – az elsőt büntetőből), ill.
Továbbjutott: az AZ Alkmaar 2-2 után tizenegyesekkel

A Fiorentina a 4-1-es idegenbeli siker után a 3-2-es hazai vereséget szenvedett a Lech Poznantól, de így is továbbjutott. Némi meglepetésre a vendégek már az első tíz percen belül megszerezték a vezetést, miután a portugál Afonso Sousa közelről értékesített egy kipattanót. Ezzel még mindig távolinak tűnt a lengyel csapat számára a továbbjutás kiharcolása, de továbbra is becsülettel próbálkoztak, miközben a hazaiak kihagyott helyzetekig jutottak. A második félidő elején Bednárek kapus bravúrral védte Jovics helyzetét, majd nem sokkal később Skoras harcolt ki büntetőt a vendégek javára, melyet a norvég Kristoffer Velde értékesített. 0-2 után jött az igazi sokk, öt perccel később ugyanis Karlström bejátszásából Artur Sobiech bevitte a Lech harmadik gólját, mellyel kiegyenlítette a párharc állását. Kevesebb mint tíz percig álltak egálra a csapatok, mert a 78. percben a Fiorentina bevitte a szépítő gólt Riccardo Sottil jóvoltából. A hajrában mindkét csapat cserékkel frissített, a ráadásban pedig egyik friss érkezője, Gaetano Castrovilli eredményes tudott lenni, ezzel végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését. A 3-2-es vereség ellenére a Fiorentina jutott tovább a legjobb négy közé.

Fiorentina – Lech Poznan 2-3 (0-1)
Gólszerzők: Sottil (78.), Castrovilli (90+2.), ill. A. Sousa (9.), Velde (64. – büntetőből), Sobiech (69.)
Továbbjutott: a Fiorentina 6-4-es összesítéssel