Serie A: magabiztos győzelmet aratott hazai pályán az Inter az Atalanta ellen! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 37. fordulójának szombati játéknapját az Inter és az Atalanta rangadója zárta.

(Photo by Jonathan Moscrop/Getty Images)

Az Olasz Kupa megnyerése után egy komoly rangadó várt az Interre az olasz bajnokságban. A milánói klub számára elég lett volna egy pont, hogy bebiztosítsák a BL-indulásukat, az Atalanta viszont győzelmi kényszerben lépett pályára, hogy életben tartsa ugyanezt a célját. Az első három perc alapján viszont nem úgy nézett ki, hogy a bergamóiak számára itt ma nem sok babér fog teremni. Gasperini csapata ugyanis már az első percben hátrányba került: Lukaku kapott a védők között kiváló labdát Martineztől, majd Sportiellót is kicselezte és az üresen maradt kapuba lőtt, 1-0! Két perc elteltével pedig jött az újabb Inter találat: Dimarco tesztelte kétszer az Atalanta kapusának reflexeit, aki két nagy bravúrt be tudott mutatni, de harmadjára már ő sem tudott mit kezdeni Barella rövid felsőbe varrt bombájával, 2-0! A kétgólos előny birtokában némileg visszább vett az iramból a hazai gárda, és kiegyenlítettebbé vált a játék, de az Atalanta szinte semmilyen veszélyt nem jelentett Onana kapujára, egészen a 33. percig. Ekkor Koopmeiners kapáslövését védte nagy bravúrral Onana, majd az ezt követő szögletből Scalvini tudott fejelni, ez viszont kevéssel elszállt a kapu mellett. A 36. minutumban viszont már összejött a szépítés: ismét egy szöglet után került helyzetbe az Atalanta, ahol egy kapu előtti kavarodás végén Pasalic vette be közelről a hálót, 2-1! Hiába kezdett tehát villámrajttal az Inter, a szünetre mégis úgy vonulhattak a felek, hogy igencsak nyílttá vált a találkozó.

A második játékrész elejét ismét nagyon megnyomta az Inter és többször is igen közel kerültek ahhoz, hogy visszaállítsák a kétgólos különbséget, de vagy kevéssel célt tévesztettek a lövések, vagy Sportiello tudott hárítani nagy bravúrral. A 77. percben aztán az Inter fölénye góllá is érett. A félpályánál Lukaku volt nagyon harcias és meg tudta tartani a labdát, majd kiosztott egy kiváló passzt Brozovicnak, aki a kapusra vihette a játékszert, végül viszont rendkívül önzetlenül lepasszolta Martineznek a labdát, aki nem hibázta el a ziccert, 3-1! A hosszabbításban aztán megint közelebb tudott zárkózni az Atalanta: Muriel szabadrúgása még lepattant a sorfalról, ám ezt a támadó azonnal visszaküldte a kapu felé, ami a felsőlécről Onana kezére pattant, onnan pedig a hálóban kötött ki, 3-2! Ezt követően már nem alakult ki újabb nagy lehetőség, így az Inter összességében magabiztos győzelmet aratott, amivel bebiztosították, hogy jövőre is ott lehetnek a Bajnokok Ligájában.

Inter – Atalanta 3-2 (2-1)
Stadio Giuseppe Meazza Vezette: D. Orsato
Lukaku (1.), Barella (3.), Martinez (77.) ill. Pasalic (36.), Muriel (90+1.)
Sárga lapok: -ill. Toloi (58.)
Kiállítás:ill.-

Inter: Onana – Bastoni (De Vrij 81.), Acerbi, D’Ambrosio (Darmian 83.) – Dimarco (Gosens 70.), Brozovic, Calhanoglu, Barella (Asllni 81.), Dumfries – Martinez, Lukaku (Dzeko 81.) Vezetőedző: Simone Inzaghi

Atalanta: Sportiello – Toloi, Djimsiti, Scalvini – Maehle (Okoli 86.), de Roon, Ederson (Muriel 69.), Zappacosta – Koopmeiners, Pasalic (Lookman 61.) – Höjlund Vezetőedző: Gian Piero Gasperini