Női NB I: a Ferencváros magabiztosan védte meg a címét

Csütörtökön került sor a a női első osztályú bajnokság (Simple Női Liga) 2022-2023-as idénye döntőjének második mérkőzésére a Magyar Kupa-győztes ETO FC Győr és a címvédő Ferencváros között…

A Ferencváros egymást követő negyedik, összességében hatodik alkalommal nyerte meg a női bajnokságot, miután a döntő második mérkőzésén 3-0-ra legyőzte idegenben az ETO FC Győr csapatát. A fővárosi zöld-fehérek semmit nem bíztak a véletlenre és már az első tíz perc végén megszerezték a vezetést a játékosedző Vágó Fanny révén. Újabb tíz perccel később a vendégek újból eredményesek voltak a csapatkapitány Fenyvesi Evelin nagyszerű emelése révén. 0-2 után az ETO némileg rendezte sorait és több támadást is tudott vezetni, azonban nem sokkal a szünet előtt Csigi Eszter a Ferencváros harmadik gólját is megszerezte egy tizenegyesből. Az első 45 perc alatt gyakorlatilag minden eldőlt, így a második félidőre nem sok kérdés maradt. A Ferencváros nem akart mindenképpen újabb gólokat szerezni, az ETO pedig kevésszer tudott veszélyt teremteni a fővárosiak kapuja előtt.

Így a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros ismét két mérkőzésen nyerte meg a bajnoki döntőt a Győr ellen.

A két győzelemig tartó finálét a Fradi 2-0-s összesítéssel nyerte meg.

ETO FC Győr – Ferencváros 0-3 (0-3)
Gólszerzők:ill. Vágó (10.), Fenyvesi (20.), Csigi (42. – büntetőből)