U20-as vb: a házigazda és az angolok számára is véget ért a torna

Az elmúlt három napban rendezték meg a nyolcaddöntőket az Argentínában zajló U20-as világbajnokságon…

(Photo by Tim Nwachukwu – FIFA/FIFA via Getty Images)

A papírformának megfelelően az Egyesült Államok U20 válogatottja magabiztos, 4-0-s győzelemmel jutott tovább az Új-Zéland U20 elleni csörtéből, miután három gólt a második félidőben szereztek. Az amerikaiak sikeréhez kétség sem férhetett, az első negyedórától kezdve végig vezettek a találkozón, bár a második félidő derekáig csak egygólos volt az előny.

Egyesült Államok U20 – Új-Zéland U20 4-0 (1-0)
Gólszerzők: Wolff (14.), Cowell (61.), Che (75.), Pukstas (82.), ill.

Egyetlen kései gól döntött arról, hogy Izrael U20 legyőzte Üzbegisztán U20 gárdáját, így a 97. percben szerzett találat jóvoltából a közel-keletiek csatlakoztak a legjobb nyolc csapat mezőnyéhez.

Üzbegisztán U20 – Izrael U20 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. Khalaili (90+7.)

A világbajnokság legnagyobb esélyesei közé tartozó Brazília U20 csapata 4-1-es sikert aratott Tunézia U20 felett a maga nyolcaddöntőjében. A Selecao már két góllal vezetett, amikor Robert Renan az első félidő hajrájában a kiállítás sorsára jutott, és végül emberhátrányban is magabiztosan hozták le a második féidőt, 2-0 után három gól is a hosszabbításban született, a Chelsea által megszerzett Andrey Santos duplázni tudott.

Brazília U20 – Tunézia U20 4-1 (2-0)
Gólszerzők: Marco Leonardo (11. – büntetőből), Andrey Santos (31., 90+10.), Matheus Martins (90+1.), ill. Ghorbel (90+13.)
Kiállítva: Robert Renan (45.), ill.

Egy másik dél-amerikai együttes, Kolumbia U20 kiütéses, 5-1-es sikert aratott Szlovákia U20 ellen. A “kávékészítők” soraiból Oscar Cortes és Angel Gutiérrez egyaránt két-két gólt szerzett a szlovákok elleni diadalmenet alkalmával, így magabiztosan masíroztak a következő körbe.

Kolumbia U20 – Szlovákia U20 5-1 (0-0)
Gólszerzők: O. Cortes (48., 90+4.), Y. Asprilla (50.), A. Gutiérrez (52., 63.), ill. Jámbor (87.)

A nyolcaddöntő slágerpárharcában a legutóbbi felnőtt Eb-döntő két résztvevője találkozott egymással és ezúttal is a taljánok örülhettek. Olaszország U20 csapat ugyanis 2-1-es sikert aratott Anglia U20 felett. A korai gólváltást követően a találkozó hajrájában Cesare Casadei magabiztos büntetője döntött az Azzurri javára.

Anglia U20 – Olaszország U20 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Devine (24.), ill. Baldanzi (8.), Casadei (87. – büntetőből)

A házigazda Argentína U20 számára véget ért a torna, ugyanis két második félidei találat jóvoltából 2-0-ra kikapott Nigéria U20 együttesétől. A találkozó sokáig szoros küzdelemben alakult, a második játékrészben azonban az afrikaiak döntötték el a továbbjutás kérdését a maguk javára.

Argentína U20 – Nigéria U20 0-2 (0-0)
Gólszerzők:ill. Muhammad (61.), Sarki (90+1.)

Eközben Uruguay U20 együttes egygólos mérkőzésen múlta felül Gambia U20 csapatát és jutott be a negyeddöntőbe. A találkozó mindkét oldalon egy-egy kiállítást hozott, de az egyetlen találat akkor esett, amikor már mindkét csapatból csak tíz-tíz játékos volt a pályán.

Gambia U20 – Uruguay U20 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. Duarte (65.)
Kiállítva: Mbye (17.), ill. L. Rodríguez (45+4.)

A legutolsó párharcban némi meglepetésre Dél-Korea U20 együttese 3-2-re legyőzte az eddig ígéretesen szereplő Ecuador U20 gárdáját. Az ázsiaiak 2-0-ra és 3-1-re is vezettek a találkozón, a dél-amerikaiak kétszer is csak egy-egy gólra tudtak visszazárkózni, egyenlíteniük azonban egyszer sem sikerült.

Ecuador U20 – Dél-Korea U20 2-3 (1-2)
Gólszerzők: Cuero (36. – büntetőből), González Baquero (84.), ill. Lee Young Jun (11.), Bae Joon-Ho (19.), Seok-Hyun Choi (48.)