U20-as vb: a brazilok kiestek a negyeddöntőben – videóval

A szombati napon játszották le az első két negyeddöntőt az Argentínában zajló U20-as világbajnokságon…

(Photo by Martin Fonseca/Eurasia Sport Images/Getty Images)

A torna eddigi legnagyobb meglepetéseként az első negyeddöntőben Izrael U20 hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a Dél-Amerika-bajnok Brazília U20 válogatottját és bejutott a legjobb négy közé. A brazilok a kezdetektől fölényben futballoztak, de az első félidőben képtelen voltak betalálni. A második játékrész elején viszont a Selecao Marcos Leonardo lövésével került lépéselőnybe. Nem örülhettek sokáig, ugyanis Izrael mindössze négy perc alatt egyenlített, miután Kancepolsky bejátszásából a nyolcaddöntőben is eredményes Anan Khalaili fejelt közelről a hálóba. A brazilok próbálkozásai ellenére a rendes játékidőben nem tudtak újabb gólt szerezni, 1-1 lett a végeredmény. A hosszabbítás elején egy lendületes brazil támadást Matheus Nascimento fejezett be közelről góllal. Azonban megint hamar érkezett a válasz, hiszen alig két perccel később egy jobb oldali beadást középen többen is elvétettek, a hosszú oldalon érkező Hamza Shibli pedig a hálóba kotorta a játékszert közvetlen közelről. A ráadás első félidejének túlórájában a közel-keletiek újabb góllal sokkolták a brazilokat, Dor Turgeman egy lecsorgó labda után két remek cselt mutatott be, mielőtt a kapuba lőtt volna és előnyhöz juttatja Izraelt. A kékmezeseknek két lehetőségük is lett volna az előny növelésére, Madmon büntetőjét azonban Kaique Pereira hárította, de a kipattanónál szabálytalankodott, az újabb tizenegyest viszont Ibrahim mellé lőtte. Bár a negyediket nem tudták megszerezni, 3-2-re győzött Izrael és óriási meglepetésre kiejtette a brazilokat.

Izrael U20 – Brazília U20 3-2 (0-0, 1-1, 2-2, 3-2) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Khalaili (60.), Shibli (93.), Turgeman (105+3.), ill. Marcos Leonardo (56.), Matheus Nascimento (91.)

A találkozó videós összefoglalója ITT TEKINTHETŐ MEG.

A másik szombati negyeddöntőben ugyancsak meglepetés történt, ugyanis Olaszország U20 csapata 3-1-re legyőzte az előzetesen esélyesebbnek tartott Kolumbia U20 együttesét. A taljánok már az első tíz perc végén magukhoz ragadták az előnyt, egy bal oldali szögletet követően a tornán immár a hatodik gólját szerző Cesare Casadei fejjel volt eredményes. Nem sokkal a szünet előtt az olasz válogatott tovább növelte előnyét, Casadei lefejelt labdáját az első gólnál az előkészítést jegyző Tommaso Baldanzi továbbította közelről a hálóba. A kétgólos félidei vezetés hamar háromra nőtt, ugyanis a második félidő kezdetén Baldanzi újabb gólpasszából Francesco Esposito sarokkal volt eredményes a kapu torkából. Kisvártatva a kolumbiai válogatott Johan Torres remek lövésével szépíteni tudott, de ennél feljebb nem tudtak zárkózni, és az olaszoknak is lett volna lehetőségük az előny növelésére, de maradt a 3-1-es végeredmény.

Kolumbia U20 – Olaszország U20 1-3 (0-2)
Gólszerzők: J. Torres (49.), ill. Casaedei (9.), Baldanzi (38.), Esposito (46.)

Az U20-as világbajnokság negyeddöntőinek további programja

Dél-Korea U20 – Nigéria U20 vasárnap, 19:30 (a továbbjutó ellenfele: Olaszország U20)
Egyesült Államok U20 – Uruguay U20 vasárnap, 23:00 (a továbbjutó ellenfele: Izrael U20)