U20-as vb: Uruguay és Olaszország jutott a döntőbe – videóval

A csütörtöki napon bonyolították le az elődöntőket az Argentínában zajló U20-as világbajnokságon…

(Photo by Marcio Machado/Eurasia Sport Images/Getty Images)

A rendező szomszédja, Uruguay U20 jutott be elsőként az U20-as világbajnokság döntőjébe, miután a Celeste fiataljai véget vetettek Izrael U20 válogatottja álomszerű menetelésének és a dél-amerikaiak 1-0-s győzelmet arattak. Az első játékrész az izraeliek igyekeztek irányításuk alá vonni a találkozót, de hiába kezdeményeztek, a veszélyesebb lehetőségek rendre az uruguayiak előtt adódtak. A második félidő elején Duarte találta el a kapufát, majd még mindig csak negyedóra telt el, amikor Romero kapufája után Anderson Duarte közvetlen közelről két védőt megelőzve juttatta vezetéshez Uruguayt. A továbbiakban Izrael fokozta az iramot, de pontatlanul játszott, a dél-amerikaiak akár újabb gólokat is szerezhettek volna. Mindez nem sikerült, így végig nyílt volt a mérkőzés, de Uruguay megtartotta 1-0-s vezetését a lefújásig, így vb-döntőt játszhat.

Uruguay U20 – Izrael U20 1-0 (0-0)
Gólszerző: Duarte (61.), ill.

A mérkőzés videós összefoglalója ITT TEKINTHETŐ MEG.

A második elődöntőben az esélyesebb Olaszország U20 válogatottja egy hajrábeli találattal 2-1-re legyőzte Dél-Korea U20 együttesét, így bejutott a fináléba. A taljának az első negyedóra végén egy sarokban történt labdaszerzést követően szerezték meg a vezetést, miután Turicchia bejátszását a torna góllövőlistáját vezető Cesare Casadei a tizenhatos vonaláról kapásből lőtte a hálóba. A Chelsea tehetsége már a hetedik gólját szerezte a viadalon. Nem sokkal később hosszas videózást követően büntetőt ítéltek a koreaiak javára, melyet Lee Seung Won magabiztosan értékesített. 1-1 után ismét az olaszok támadtak többet és többször is közel jártak a vezetés megszerzéséhez, ugyanakkora a koreaiak veszélyes kontrákat vezettek és Desplanches-nak több bravúrt kellett bemutatnia. A meccs hajrájában a nem sokkal korábban beálló Simone Pafundi a 86. percben egy tökéletes szabadrúgásgóllal döntötte el a mérkőzés és a döntőbe jutás sorsát.

Olaszország U20 – Dél-Korea U20 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Casadei (14.), Pafundi (86.), ill. Lee Seung Won (23. – büntetőből)