Ekl-selejtező: hazai győzelemmel nyitott a Kecskemét

A magyar bajnokság (OTP Bank Liga) elmúlt idényének meglepetéscsapata, a Kecskeméti TE csütörtökön lejátszhatta első nemzetközi mérkőzését az Európa-konferencialiga selejtezőjében…

A Kecskemét megnyerte a párharc első mérkőzését, miután 2-1-es sikert aratott a Riga ellen. Ugyan a lila-fehérek bátan kezdték a mérkőzést, az első lehetőségek rendre kimaradtak. Nem mehetett biztosra a hazai csapat, mivel a lettek ígéretes ellentámadásokat vezettek és az első húsz perc végén Aurélio veszélyeztetett. Nem sokkal később Aurélio bejátszása után Rezga találta el a kapufát. A szünet előtt bár a KTE be tudta szorítani az ellenfelet a kapuja elé, a hajrában Vargának is védenie kellett, hogy megőrizze a gól nélküli döntetlent. A folytatásban öt perc után Szuhodovszki Soma harcolt ki büntetőt, melyet a sértette maga értékesítette biztos lábbal, így a Kecskemét megszerezte a vezetést. 1-0 után a KTE egyre higgadtabban futballozott és további ígéretes támadásokat vezetett, Meszhi egymaga több gólt is szerezhetett volna, azonban Purins többször is bravúrral óvta meg a kapuját a góltól. Végül a  hajrában sikerült bevinni a második találatot, Tóth B. beadását Pálinkás Gergő pofozta be a kapuba. Egy perccel később a Riga visszaállította az egygólos különbséget, a vendégek Costa ricai légiósa, Anthony Contreras volt eredményes. Végül a KTE tehát egygólos győzelmet aratott és minimális előnyből várhatja az egy hét múlva esedékes idegenbeli visszavágót.

Kecskeméti TE – FK Riga 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Szuhodovszki (51. – büntetőből), Pálinkás (85.), ill. Contreras (86.)