NB II: az ETO hibátlan maradt, győzött a Honvéd, ikszelt a Vasas – KÖRKÉP

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 4. fordulójának mérkőzéseit a szerdai napon bonyolították le…

A mezőny egyetlen százszázalékos csapata, az ETO FC Győr a negyedik mérkőzését is megnyerte, miután a zöld-fehérek hazai környezetben 2-1-re diadalmaskodtak az előző szezonban a másodosztályú tagságát csak osztályozón megőrző Kozármislennyel szemben. A Budafok és a Soroksár egyaránt 2-0-s hazai győzelemmel tartja a lépést a rábapartiakkal, mindkét fővárosi csapat 10-10 pontos. A hétközi forduló rangadóján a Pécsi MFC és a Vasas gól nélküli döntetlent játszott egymással, így a baranyai gárda továbbra is veretlen, míg az angyalföldiek négy meccsről négy ponttal szerénykednek. A Pécshez hasonlóan az ugyancsak döntetlent játszó Szeged is nyolc ponttal tanyázik. A Budapest Honvéd két nyeretlen meccs után hazai pályán újra begyűjtötte a három pontot, így hét ponttal a hatodik pozíciót birtokolja. Az előző idény meglepetéscsapata, az Ajka első győzelmét ünnepelte az új szezonban. A Csákvár négy meccsből harmadszor kapott ki, éppúgy mint a sikerrel rajtoló BVSC-Zugló, amely az egymást követő harmadik meccsét vesztette el. Az utolsó négy, kieső helyet elfoglaló csapat még mindig nyeretlen, a Haladás az első, a Gyirmót és a Siófok a második pontját szerezte a szezonban, míg a Mosonmagyaróvár a mezőny egyedüli csapata, amely az eddigi összes meccsét elvesztette.