PL: Watkins góljával elhozta a 3 pontot a Stamford Bridgeről az Aston Villa! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea az Aston Villát látta vendégül.

(Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

A Nottingham és a Bournemouth elleni botlások után hazai pályán kellett volna javítania a Chelseanek a bajnokságban, ahol ezúttal az Aston Villa csapatát látták vendégül. A birmingami együttes viszont nem ígérkezett könnyű falatnak, hiszen a legutóbbi 4 bajnokijukból 3-at is meg tudtak nyerni. Az első veszélyesebb lehetőséget is a vendégek jegyezhették fel, amikor Digne távoli lövését Sanchez tolta a léc fölé nagy bravúrral. A 24. minutumig kellett várni az első nagy Chelsea helyzetre, ekkor Mudryk passzából Jackson léphetett ki ziccerben, Martinez azonban kézzel hárította a közeli próbálkozást. A folytatásban is adódott mindkét fél előtt pár lehetőség, de a szünetig egyik fél sem tudta feltörni a másik védelmét.

A második félidő elején aztán Sterling tudott meglógni a szélen, de túl közel került a kapushoz, így már nem tudta átjuttatni Martinezen a játékszert. Az ezt követő percekben is igen veszélyesen futballoztak a londoniak, az 58. percben azonban megfogyatkoztak, miután Gustót kiállította a játékvezető. Ezután már az Aston Villa vette át a kezdeményezést, és a 73. minutumban meg is szerezték a vezetést. Thiago Silva vesztett labdát az ellenfél térfelén, amit Diaby és Watkins végig is tudott vinni, majd utóbbi igen éles szögből a kapufa segítségével mattolta Sanchezt, 0-1! Nagyon gyorsan, a 75. percben egyenlíthetett volna a Chelsea Chilwell révén, a balhátvéd lövésénél azonban ismét résen volt a Villa világbajnok hálóőre. A 84. percben Ramsey zárhatta volna le a mérkőzést, a jobb alsóba tartó tekerését azonban Sanchez szögletre tudta ütni. Végül a hosszabbítással együtt több mint 100 percen át tartó mérkőzésen hiába próbálkozott a Chelsea, nem tudtak túljárni Martinez eszén, így Watkins gólja elegendőnek bizonyult a Villa számára, hogy elhozzák a 3 pontot a Stamford Bridgeről. Mauricio Pochettino együttese így 6 forduló után 5 ponttal a 14. helyen áll a tabellán.

Chelsea – Aston Villa 0-1 (0-0)
Stamford Bridge Vezette: J. Gillett
Gólszerző: -ill.
Watkins (73.)
Sárga lapok: Jackson (51.), Chilwell (90.) ill. Digne (44.), Douglas Luiz (90+2.), Martinez (90+4.)
Kiállítás: Gusto (58.) ill.-

Chelsea: Sanchez – Colwill, Silva, Disasi, Gusto – Gallagher, Caicedo (Broja 79.), Mudryk (Chilwell 61.), Fernandez (Ugochukwu 68.), Sterling – Jackson (Palmer 68.) Vezetőedző: Mauricio Pochettino

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Kamara (Dendoncker 90+1.), Douglas Luiz, McGinn (Ramsey 75.), Diaby (Tielemans 81.), Zaniolo (Bailey 75.) – Watkins (Duran 90+1.) Vezetőedző: Unai Emery