Serie A: Tomori góljával vezetett, de végül az egy pontnak is örülhetett az AC Milan a sereghajtó otthonában! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 17. fordulójában a sereghajtó Salernitana az AC Milan csapatát látta vendégül.

(Photo by Matteo Ciambelli / DeFodi Images via Getty Images)

Ahogyan az várható volt, aktívabban kezdte a mérkőzést a Milan együttese, amely az első percekben ugyan nem tudott komoly veszélyt kialakítani a Salernitana kapuja előtt, mégis igen hamar megszerezték a vezetést. A 17. percben egy szabadrúgást kifejeltek a hazai védők, de a labda Leaohoz került, az ő középre tett labdája pedig végül Tomori fejéről a hálóban kötött ki, 0-1! A kapott gól egy időre megfogta a Salernitanát, de a félidő második felében egyértelműen ők voltak a veszélyesebb csapat. Először a 30. percben kellett Maignannak nagy bravúrt bemutatnia, amikor egy beadásnál saját csapattársa, Bennacer csúsztatását kellett hárítania. A következő nagy védésre a francia kapustól a 41. percben volt szükség, amikor Candreva közelről jövő lövését ütötte szögletre. Az ebből következő beadásnál viszont megérkezett a Salernitana egyenlítése, miután Fazio a tizenegyespont magasságából fejjel vette be a kaput, 1-1! A szünet előtt még egy távoli Theo Hernández lövés okozott gondot Costilnak, de a francia kapus végül tisztázni tudott ennél a helyzetnél, így 1:1-es döntetlennel vonulhattak pihenni a felek.

A második játékrész első nagy helyzetére a 60. percig kellett várni, ekkor Loftus-Cheek tudott betörni a labdával a tizenhatoson belülre, de a lövése nem sikerült tökéletesen, így Costil odaért a jobb felsőbe tartó lövésre. A 63. minutumban aztán a Salernitana megszerezte a vezetést! Candreva kapta meg a labdát a jobbszélen, majd jó 20 méterről kapura lőtt, amibe talán beleért Hernandez, így Maignan becsapta a lövés, ami a bal alsóban kötött ki végül, 2-1! A 67. minutumban aztán egy hatalmas bravúrra volt szükség Maignantól, hogy ne kerüljön kétgólos hátrányba a csapata, de a francia kapus végül hárítani tudta Legowski távoli lövését. A Milan ezt követően sokáig egyáltalán nem jelentett veszélyt a kapura, de a 82. percben majdnem összejött az egyenlítés: Leao beadása után Jovic fejesét hatalmas bravúrral fogta Costil, majd a kipattanónál a  szerb támadó közeli lövését is védeni tudta. A 90. minutumban aztán már összejött az egyenlítés a Milan számára! Egy beadást Giroud tudott középen lefejelni, Jovic pedig egy védő takarásából ellőve a labdát bevette Costil kapuját, 2-2! A 92. percben aztán már majdnem a vezetést is megszerezte a vendég együttes, Calabria fejesénél azonban ismét Costil mutatott be egy nagy védést, így a Salernitana végül otthon tudott tartani egy pontot, ami nagy csalódás lehet a vendégek számára.

Salernitana – AC Milan 2-2 (1-1)
Stadio Arechi Vezette: D. Doveri
Fazio (42.), Candreva (63.) ill. Tomori (17.), Jovic (90.)
Sárga lapok: Kastanos (44.), Mazzocchi (71.), Gyömbér (74.) ill. Leao (35.)
Kiállítás:ill.-

Salernitana: Costil – Bradaric, Pirola (Gyömbér 62.), Fazio, Mazzocchi (Bronn 78.) – Kastanos (Martegani 78.), Legowski, Coulibaly – Candreva, Tchaouna (Jovane Cabral 78.) – Dia (Ikwuemesi 48.) Vezetőedző: Filippo Inzaghi

AC Milan: Maignan – Calabria, Kjaer (Simic 46.), Tomori (Florenzi 65.), Hernández – Reijnders, Bennacer (Jovic 70.) – Pulisic (Chukwueze 70.), Loftus-Cheek, Leao – Giroud Vezetőedző: Stefano Pioli