La Liga: ismét hátrányból felállva, a véghajrában lőtt góllal nyert a Real Madrid! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 22. fordulójának szombati játéknapján a Real Madrid a Las Palmas otthonába látogatott.

(Photo by Angel Martinez/Getty Images)

Nem hozott sok lehetőséget a Las Palmas és a Real Madrid összecsapásának első félideje, de azok minőségi helyzetek voltak. A Real már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést, miután Ceballos kiugratása után Rodrygo lőhetett ziccerben, de Valles jól robbant ki a kapujából és lábbal hárítani tudta a próbálkozást. A következő helyzetre a 14. minutumig kellett várni, ekkor Kroos szabadrúgása után Rüdiger tudott közelről fejelni, de a próbálkozása elkerülte a kaput. Nem sokkal később Kroos végezhetett el ígéretes helyzetből egy újabb szabadrúgást, ám a tekerését Valles magabiztosan fogta. A hazaiak is ki tudtak dolgozni egy veszélyes lehetőséget az első játékrész során a 34. percben, amikor egy formás támadás végén Cardona lövése szállt el kevéssel a felsőléc fölött. A félidő utolsó komoly lehetősége a vendégek előtt adódott, miután Rodrygo passzából Vinicius próbálhatta meg átemelni a Las Palmas kapusát, Valles azonban tudta, hogy mivel fog próbálkozni a brazil, így lehúzta a próbálkozást.

A második játékrész első veszélyes helyzetére sem kellett sokat várni, ekkor Munir próbálta meg közelről bevenni a rövid alsót, Lunin azonban remek reflexmozdulattal védeni tudott. Az 53. percben viszont már a vendégek kapusa is tehetetlen volt: egy gyönyörűen végigvitt támadás végén Sandro Ramirez centerezett, középen pedig Javier Munoz érkezett és közelről bevette a kaput, 1-0! Igen gyorsan jött a válasz a madridiak részéről: a 66. perc elején Camavinga tálalt kiválóan Vinícius elé, aki az ötös sarkáról kilőtte a hosszú alsót, 1-1! A következő nagy lehetőségre egészen a véghajráig kellett várni, ebből viszont már a Real Madrid megszerezte a vezetést! A 84. percben Kroos szögletére a csereként beálló Tchouameni érkezett tökéletesen középen és a hosszú alsóba fejelt, 1-2! A ráadással együtti utolsó szűk negyedórában újabb jelentős esemény már nem történt, így begyűjtötte a három pontot a Real Madrid, amely ismét a tabella élére ugrott!

Las Palmas – Real Madrid 1-2 (0-0)
Estadio de Gran Canaria Vezette: C.S. Grado
Javier Munoz (53.) ill. Vinícius (66.), Tchouameni (84.)
Sárga lapok: Rodriguez (55.), Javi Munoz (82.), Perrone (90+6.) ill. Rodrygo (5.), Mendy (90+7.), Tchouameni (90+9.)
Kiállítás:ill.-

Las Palmas: Alvaro Valles – S. Cardona, Marmol, Alex Suarez, Marvin (Herzog 69.) – Moleiro (Loiodice 69.), Rodriguez, Perrone, Javier Munoz (Kaba 89.), Munir (Pejino 78.) – Ramirez (M. Cardona 78.) Vezetőedző: Francisco Javier Garcia Pimienta

Real Madrid: Lunin – Carvajal, Rüdiger, Nacho, Garcia – Ceballos (Valverde 59.), Camavinga (Tchouameni 81.), Kroos – Diaz (Joselu 59.), Rodrygo (Güler 81.), Vinicius (Mendy 90.) Vezetőedző: Carlo Ancelotti