Afrika-kupa: Egyiptom tizenegyesekkel esett ki – videóval

Az Elefántcsontparton zajló Afrikai Nemzetek Kupáján a vasárnapi játéknapon újabb két nyolcaddöntőt rendeztek meg…

(Photo by Ulrik Pedersen/DeFodi Images via Getty Images)

Azok után, hogy már a csoportkörben is rezgett a léc, Egyiptom a nyolcaddöntőben kiesett a kontinenstornáról, miután 1-1-es döntetlen után tizenegyesrúgásokkal kikapott Kongói DK válogatottjától. A Mohamed Szalah nélkül játszó “fáraók” ugyan veszélyesebben kezdték a mérkőzést, a vezetést mégis Kongói DK szerezte meg az első félidő hajrájában, amikor Meschack Elia közvetlen közelről bólintott a kapuba. Nem sokáig tartott az előny, közvetlenül a szünet előtt Egyiptom javára a videóbíró büntetőt ítélt, melyet Mostafa Mohamed bombázott magabiztosan a hálóba. Az első 45 perc után 1-1 volt az állás. A továbbiakban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, azonban az ellenfél kapuja előtt rendre rossz megoldásokat választottak, így nem született újabb találat. A rendes játékidő nem hozott döntést. A hosszabbítás első félidejében Egyiptom tíz emberre fogyatkozott, a játékvezető Hamdinak mutatta fel a piros lapot egy elkésett taposást követően. Emberelőnye birtokában a kongóiak igyekeztek eldönteni a mérkőzést, de képtelenek voltak betalálni a túlórában. A tizenegyespárharc során sokáig csak egy-egy hiba történt, majd a kilencedik párban a két kapus közül Gabaski hibázott, Mpasi-Nzau viszont betalált, így a Kongói Demokratikus Köztársaság jutott tovább a negyeddöntőbe.

Egyiptom – Kongói Demokratikus Köztársaság 1-1 (1-1, 1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 7-8
Gólszerzők: Mohamed (45+1. – büntetőből), ill. Elia (37.)
Kiállítva: Hamdi (97.), ill.

A csoportkörben nagyszerűen menetelő Egyenlítői Guinea menetelése ugyancsak véget ért, miután az egy félidőt emberelőnyben játszó Guinea a rendes játékidő ráadásában szerzett találattal 1-0-ra győzött a nyolcaddöntőben. A csendes első félidő gyakorlatilag eseménytelenül telt el, a szünet után viszont mindkét csapat játéka megélénkült. Az 55. percben Bikorót kiállították az egyenlítőiek részéről, miután egy labda elrúgását követően nyújtott lábbal oldalba talpalta ellenfelét. Tíz perccel később így is megszerezhették volna a vezetést, mert az egyenlítőiek tizenegyeshez jutottak, a torna eddigi hőse Nsue azonban a kapufára helyezett. Guinea létszámfölényben többet próbálkozott, és számtalan kihagyott helyzet után a legvégén bevitte a győztes gólt, miután a 98. percben Mohamed Bayo fejelt közelről Owono kapujába.

Egyenlítői Guinea – Guinea 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. M. Bayo (90+8.)
Kiállítva: Bikoro (55.), ill.