Afrika-kupa: Dél-Afrika tizenegyesekkel szerezte meg a bronzérmet – videóval

Az Elefántcsontparton zajló Afrikai Nemzetek Kupájában szombat este rendezték a bronzmérkőzést Dél-Afrika és Kongói DK válogatottja között…

(Photo by Yvan Gabon/Anadolu via Getty Images)

Az Afrika-kupa harmadik helyét Dél-Afrika szerezte meg, miután a gól nélküli bronzmérkőzésen tizenegyesrúgásokkal felülmúlta Kongói DK válogatottját. Az első nagy helyzet ugyan Kongói DK előtt adódott, az első félidő nagy részében Dél-Afrika veszélyeztett. A második játékrészt ismét a Kongói DK kezdte jobban és több ajtó-ablak helyzetet is elpuskázott. A két csapatnak közel azonos számú lehetősége volt a rendes játékidőben eldöntenie a meccset, ám a nagyobb helyzetek kétségtelenül Silasék előtt adótak, így ők lehettek csalódottabbak, hogy hosszabbításra maradt a döntés. A kétszer 15 perces ráadásban sem született találat, majd a tizenegyesrúgások során Mokoena rögtön kapufával kezdett, Kongói DK előnybe került és végig vezetett, ám az ötödik párban Mbemba hibázott, majd Williams kapus kisvártatva Elia gyenge lövését is védte, így Dél-Afrika kaparintotta meg a bronzérmet.

Az 1996-os bajnok Dél-Afrika a 2000-es bronzérme után nyert újból érmet a kontinensviadalon.

Az ANK döntőjét vasárnap este 21 órától v ívja egymással Nigéria és Elefántcsontpart.

Dél-Afrikai Köztársaság – Kongói Demokratikus Köztársaság 0-0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0) – tizenegyesekkel: 6-5