Svájci Szuperliga: Bolla csereként beállva szerzett győztes gólt a hajrában

A svájci bajnokság (Szuperliga) 24. fordulójának vasárnapi mérkőzései közt a Servette a Lugano együttesét fogadta…

A második helyen álló Servette hátrányból fordítva múlta felül 2-1 arányban az ötödik helyezett Luganót. A vendégek az első tíz perc végén kerültek lépéselőnybe Mahmoud Hadj találatával, és a hazaiak sokáig nem is találtak fogást rajtuk. Az első félóra végeztével is a Lugano vezetett 1-0-ra, amely magabiztosan őrizte minimális előnyét. A második félidő elején a Servette fokozni tudta az iramot, de kevés minőségi lehetőséget dolgozott ki az ellenfél kapuja előtt. A hazaiak magyar válogatott légiósa, Bolla Bendegúz a 61. percben csereként lépett pályára. Negyedórával a vége előtt a vendégek tíz emberre fogyatkoztak Grgic kiállítása okán, nem sokkal később pedig a bosnyák Miroslav Stevanovic bevitte az egyenlítést érő találatot. A Servette tovább rohamozott és a rendes játékidő hajráját büntetőt harcolt ki, melyet Bolla értékesített, találata pedig végül három pontot ért.

A Servette az újabb sikerével megerősítette a második helyét a Young Boys mögött, míg Bolla a 18. pályára lépése alkalmával már az ötödik gólját szerezte a szezonban.

Servette – Lugano 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Stevanovic (83.), Bolla (89. – büntetőből), ill. Hadj (11.)
Kiállítva:ill. Grgic (75.)