Magyar Kupa: kiszenvedte Debrecenben a továbbjutást a Ferencváros! – eredmények

A MOL Magyar Kupa legjobb 16 csapata között hét közben, három játéknapra bontva rendezték a találkozókat. Kedden a Diósgyőr jutott tovább magabiztosan hazai pályán a Zalaegerszeg ellen; míg szerdán a Vasas, az MTK, a Kecskemét és a Kisvárda is továbbjutott; csak úgy mint a nyolcaddöntő rangadóján, büntetőpárbaj után a Ferencváros is a Debrecen ellen.

A játéknap első mérkőzésén kis híján a legnagyobb meglepetése is megszületett a nyolcaddöntőknek, hiszen a Győr-Moson-Sorpon vármegyei első osztályú Mezőőrst a büntetők választották csupán el a továbbjutástól a Gera Zoltán irányításával először pályára lépő Vasas ellen.

A folytatásban az MTK, a Kecskemét és Kisvárda már nem adott hasonló esélyt alsóbb osztályú ellenfelének; míg este, a forduló rangadóján a Ferencváros hiába vezetett a Debrecen otthonában, a Loki előbb emberelőnybe került, majd egyenlíteni tudott. Különös mérkőzés játszottak ezt követően a felek, hiszen a Debrecen a hosszabbítással együtt nagyjából 60 percet tíz ember ellen játszott, mégis alig-alig jutott el,még csak lehetőségekig is. A büntetőpárbajt végül a ‘hibátlan’ Fradi játékosok bírták jobban, szemben az egyszer rontó hazaiakkal.

Mezőőrs (Vármegye I) – Vasas (NB II) 1-0 (0-0) – büntetők után 4-5 a Vasas javára
Gólszerzők: Végh T. (80.) illetve Berecz Zs. (57.)

Kozármisleny (NB II) – MTK Budapest 0-3 (0-2)
Gólszerzők: Jurina (9. és 35.), Antonov (48.)

VLS Veszprém (NB III) – Kecskeméti TE 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Zsótér (59.), Katona L. (90.)

Tiszakécske (NB II) – Kisvárda 0-3 (0-0)
Gólszerzők: Makowski (56. és 58.), Ilievski (66.)

Debreceni VSC – Ferencvárosi TC 1-1 (0-1) – büntetők után 4-5 a Ferencváros javára
Gólszerzők: Bárány (80.) illetve Pesic (45+1)
Kiállítva: Abena (47.)