NB I: a véghajrában fordított az Újpest, de végül nem tudták legyőzni a sereghajtót! – videóval

A labdarúgó NB I 25. fordulóját az 9. helyezett Újpest és a sereghajtó Mezőkövesd összecsapása nyitotta.

Az első percekben még igen aktív volt a Mezőkövesd, amely a 8. percben majdnem megszerezte a vezetést, de ekkor Banai hárítani tudott, majd Cseke hiába vágta a hálóba a labdát, előtte az egyik csapattársa szabálytalankodott, így a gól érvénytelen volt. Ezt követően az Újpest magához ragadta a kezdeményezést, és a 19. percben Tamás járt közel ahhoz, hogy gólt szerezzen, de Lukic becsúszva az utolsó pillanatban blokkolni tudta a lövést. A játékrész második felében pár veszélyesebb újpesti lehetőség is kialakult, előbb Ambrose lövését védte Piscitelli, majd Tamás beadása után Mörschel fejelte igen gyengén kapura 5 méterről a labdát. Ezt követően még Tamás kapura ívelt szögletét kellett védenie a vendégek kapusának, így gól nélküli döntetlennel ért véget a félidő.

A második játékrész elején aztán megszerezte a vezetést a támadásban eddig igen keveset mutató Mezőkövesd! Drazic tudott meglépni a szélen, majd szépen középre tálalt a teljesen üresen érkező Csekének, aki hét méterről bevágta a játékszert a kapuba, 0-1! Az 55. percben Radosevic eresztett meg egy ígéretes lövést, ám a 20 méterről leadott próbálkozása végül kevéssel elkerülte a jobb alsót. A 63. minutumban ismét Tamás veszélyeztetett, aki bő 20 méterről ballal eresztett el egy kapáslövést, a lövése viszont a léc fölött hagyta el a játékteret. A 70. percben Sasere lőhetett egy szöglet után 5 méterről kapura, Vajda viszont bele tudott vetődni a lövésbe, ami így nem jutott a kapuba. A 83. percben aztán hatalmas lehetőséghez jutott az Újpest, miután Kojnok volt szabálytalan Csoboth Kevinnel szemben a tizenhatoson belül. A tizenegyest Ljujic végezte el, ő pedig higgadtan a jobb alsóba gurított, 1-1! Mindössze egy perc telt el, és már az Újpestnél volt az előny! Simon beadására Csoboth érkezett a hosszún, és senkitől sem zavartatva a kapuba bólintotta a labdát, 2-1! Ezzel viszont még nem volt vége, a 93. percben ugyanis egyenlített a Mezőkövesd! Egy szögletnél rossz helyre ütötte ki a labdát Banai, Karnitskiy pedig az üresen maradt kapuba lőtte a játékszert 14 méterről, 2-2! Ezt követően még Molnár végezhetett el ígéretes helyzetből egy szabadrúgást, de az elakadt a sorfalban, így 1-1 ponttal gazdagodott mindkét csapat, ami inkább az Újpestnek kedvezőbb.

Újpest – Mezőkövesd 2-2 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion Vezette: Andó-Szabó Sándor
Ljujic (85. – büntető), Csoboth (86.) ill. Cseke (50.), Karnitskiy (90+3.)
Sárga lapok: Mack (53.), Mörschel (73.) ill. Kojnok (83.)
Kiállítás: ill.-

Újpest: Banai – Kobouri, Keita, Antzoulas (Huszti 71.) – Tamás, Ljujic, Mack (Ganea 71.), Radosevic (Csoboth 62.), Doka (Simon 46.) – Morschel, Ambrose (Sasere 62.)  Vezetőedző: Mészöly Géza

Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai (Bőle 89.), Kojnok, Lukic (Szalai 89.), Szivacski, Vajda – Cseke, Brtan, Szolgai (Karnitskiy 69.) – Cseri (Molnár 64.), Drazic Vezetőedző: Milan Milanovic