PL: hiába vezetett sokáig a Newcastle, végül nem tudták legyőzni az Evertont! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 31. fordulóját a Newcastle United és az Everton összecsapása nyitotta.

(Photo by Stu Forster/Getty Images)

Mindkét együttes nagyon aktívan kezdte a találkozót, így igen gyorsan komoly lehetőségek is kialakultak. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott a második percben, amikor a tizenhatoson belül Barnes elé került a labda, a közelről érkező lövését azonban hatalmas bravúrral védte Pickford. Az Everton részéről az első nagy lehetőség a 7. percben alakult ki, amikor Doucouré kapott labdát a tizenhatoson belül, de a lövése kevéssel a kapu felett hagyta el a játékteret. Egy perccel később egy beívelt szabadrúgást tudott az ötösről kapura fejelni Tarkowski, ám az ő próbálkozása is célt tévesztett. A 15. minutumban aztán megszerezte a vezetést a Newcastle! Barnes ívelte be a védelem mögé kiválóan a labdát, majd Isak miután két védőn is túljutott kilőtte a hosszú alsót, 1-0! A 28. percben ismét Jacob Murphy próbálkozhatott meg a gólszerzéssel, aki ezúttal 16 méterről vállalkozott egy életerős lövésre, de ez kevéssel a felsőléc felett zúgott el. A játékrész második fele jóval csendesebben telt, de a 43. percben majdnem kiegyenlített az Everton. Ekkor Doucouré kapott jó labdát a tizenhatoson belül, de a jobb felsőbe tartó labdáját Dubravka hárítani tudta. A rendes játékidő utolsó pillanataiban aztán Pickfordtól volt szükség egy újabb bravúrra, aki ezúttal Murphy közeli kapsálövését tudta lábbal hárítani. A ráadásban Isak duplázhatta volna meg góljai számát, ám miután több védőt is kicselezett, a 16 méterről leadott lövése egy védőn megpattanva kevéssel a kapu felett hagyta el a játékteret, így megmaradt az egygólos különbség a felek között a szünetre.

A második játékrész első veszélyes megmozdulása James Tarkowski nevéhez fűződött, ám az Everton hátvédje a saját kapuja előtt okozott riadalmat. Egy szöglet után ugyanis a vendégek csapatkapitánya próbált meg tisztázni, de olyan kacskán találta el a labdát, hogy az a bal kapufát találta el, onnan pedig szerencséjére kifelé pattant a játékszer. A játékrész közepén közepén ismét több nagy lehetőség is kialakult: előbb Garner járt közel az egyenlítéshez, miután a tizenhatoson belül kapura tudott fordulni, de a lövése a bal kapufát találta telibe. Nem sokkal később Barnes tört be a büntetőterületen belülre, majd az alapvonalról visszatett labdáját Isak lőtte kapura, Mykolenko azonban a gólvonalról kifejelte a labdát. Ezt követően Barnes kapott igen üresen egy beadást, a lövése azonban kevéssel a bal felső mellett zúgott el. A 75. percben Pickfordtól volt szükség egy nagy bravúrra, aki Bruno Guimaraes jobb alsóba tartó labdáját tornászta ki, megőrizve ezzel csapata pontszerzési esélyeit. Hiába futballozott azonban nagy fölényben a Newcastle, a 86. minutumban büntetőhöz jutott az Everton, miután Dummett szabálytalankodott Younggal szemben a büntetőterületen belül. A labda mögé Calvert-Lewin állt, ő pedig értékesítette a tizenegyest, Dubravka hiába tudott beleérni a labdába, 1-1! A ráadásban már hiába próbálkozott a vezetés újbóli megszerzésével a Newcastle, nem jártak sikerrel, így a játék képe alapján elmondható, hogy ezen a mérkőzésen elvesztegettek két pontot.

Newcastle United – Everton 1-1 (1-0)
St. James’ Park Vezette: T. Harrington
Isak (15.) ill. Calvert-Lewin (88. – büntető)
Sárga lapok:ill. Tarkowski (81.), Chermiti (90+8.), McNeil (90+8.)
Kiállítás:ill.-

Newcastle United: Dubravka – Hall (Dummett 79.), Burn, Schär, Krafth – Anderson (Willock 71.), Guimaraes, Longstaff – Barnes, Isak, Murphy Vezetőedző: Eddie Howe

Everton: Pickford – Godfrey (Coleman 90.), Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko – Young, Gueye (Chermiti 82.), Onana (Garner 60.), McNeil – Doucouré (André Gomes 61.) – Beto (Calvert-Lewin 61.) Vezetőedző: Sean Dyche