NB I: leadta kétgólos előnyét, végül mégis nyert Zalaegerszegen a Ferencváros! – videóval

A labdarúgó NB I 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a listavezető Ferencváros a Zalaegerszeghez látogatott.

Nem hozott sok helyzetet a mérkőzés első tíz perce, de a Fradi az első nagyobb lehetőségéből meg is szerezte a vezetést a 14. minutumban, miután Ramírez beadását Traoré két védő közül kibújva a hálóba továbbította, 0-1! A 20. percben az első említésre méltó hazai lehetőség is kialakult, ekkor Mim lövését Dibusznak kellett oldalra ütnie. A 25. percben aztán tovább növelte előnyét a listavezető! Ismét Ramírez volt az előkészítő, aki jól centerezett Kodro számára, ő pedig egy szép mozdulattal elpörgette a kapus mellett/fölött a játékszert, megszerezve első bajnoki gólját a Ferencváros színeiben, 0-2! A játékrész második fele jóval csendesebb zajlott, mindkét fél előtt adódtak apróbb lehetőségek, de újabb gólt nem láthatott a közönség.

A második félidő első felében próbálkozott becsülettel a Zalaegerszeg, de Mance lövésein kívül igazán nem tudtak mit felmutatni, ezeknek a próbálkozásoknak pedig a jelentős része pontatlan volt, így nem forgott igazán veszélyben Dibusz kapuja. A 73. percben aztán már kaput talált Mance, aki Kiss Bencétől kapott jó labdát a tizenhatoson belül, majd szépen a kapu bal oldalába helyezte a játékszert, 1-2! A 82. minutumban nagyon közel járt az egyenlítéshez a ZTE, miután Kiss került ziccerbe, de a hazaiak játékosa túlcselezte magát, majd az egyik védő blokkolni tudta a próbálkozását.  A 87. percben Lisztes tekerte a kapu bal sarka felé 16 méterről a labdát, de a próbálkozása elkerülte Dombó kapuját. Egy minutummal később aztán már az egyenlítést ünnepelhette a hazai gárda! A félpályánál szerzett labdát a ZTE, majd Kiss kiváló labdát varázsolt Mance elé, aki az ötös sarkáról a hosszúba tette a labdát, 2-2! A 97. percben aztán ismét megszerezte a vezetést a Ferencváros! Ekkor Lisztes beadását Varga Barnabás tudott kapura fejelni, amit Dombó a felsőlécre ütött, a kipattanó viszont Ben Romdhane elé került, aki az üresen maradt kapuba passzolt, beállítva ezzel a 2:3-as végeredményt!

Zalaegerszeg – Ferencváros 2-3 (0-2)
ZTE Aréna Vezette: Erdős József
Mance (73., 88.) ill. Traoré (14.), Kodro (25.), Ben Romdhane (90+7.)
Sárga lapok: Németh (90+4.) ill. Varga (90+2.), Ben Romdhane (90+8.)
Kiállítás:ill.-

Zalaegerszeg: Dombó – Medgyes, Safronov, Evangelou, Szendrei – Mim (Meshack 67.), Sankovic, Bedi (Kiss B. 60.), Croizet (Vogyicska 59.) – Sajbán (Németh 67.), Mance Vezetőedző: Márton Gábor

Ferencváros: Dibusz – Ramírez, Abena, Botka, Makreckis – Maiga, Abu Fani (Ben Romdhane 56.) – Traoré (Lisztes 55.), Zachariassen (Pászka 86.), Katona (Sevikyan 74.) – Kodro (Varga 74.) Vezetőedző: Leandro