Serie A: hiába vezetett kétszer is a Napoli, nem tudták legyőzni a kiesés ellen küzdő Frosinonét! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 32. fordulójának vasárnapi játéknapját a Napoli és a Frosinone összecsapása nyitotta.

(Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Az első percektől kezdve igyekezett érvényesíteni a papírformát a hazai gárda, amely az első negyedórában több apróbb helyzetet is ki tudott dolgozni. A 14. percben aztán az első nagy helyzet is kialakult a Napoli előtt, miután Osimhen a tizenhatoson belül lövésre vállalkozott, Turati azonban hárítani tudta a középre tartó labdát. A 16. minutumban aztán már Turati is tehetetlen volt: ekkor Politano tört be a szélről, majd a tizenhatos vonaláról védhetetlenül kilőtte a hosszú alsót, 1-0! A 20. percben egy védelmi hiba után Osimhen vihette ígéretes helyzetben kapura a labdát, de a próbálkozása végül elkerülte a kaput. A 28. minutumban aztán büntetőhöz jutott a Frosinone, miután Rrahmani szabálytalankodott Cheddirával szemben. A labda mögé Soule állt, de nagyon rosszul végezte el a büntetőt, amit Meret meg tudott fogni. A 33. percben Zielinski növelhette volna a különbséget a két csapat között, de a fejese kevéssel a jobb kapufa mellett zúgott el. A 43. percben ismét a lengyel középpályás próbálkozott egy lövéssel a tizenhatoson belülről, Turati azonban leért a jobb alsó sarokba tartó játékszerre, így a Napoli egygólos előnnyel vonulhatott szünetre.

A második játékrész elején nagyon közel járt Osimhen ahhoz, hogy tovább növelje a különbséget, Anguissa passza után Osimhen került ziccerbe, aki megpróbálta a kapus felett átpöccinteni a játékszert, de Turati bravúrral hárítani tudta a próbálkozást. Az ezt követő szögletnél Di Lorenzo fejelte a hosszú alsó irányába a labdát, a vendégek kapusa azonban újabb nagy védést bemutatva meccsben tartotta csapatát. Az 50. percben aztán kiegyenlített a Frosinone Meret hatalmas hibáját követően! A hazaiak hálóőre túl sokáig várt a passzal, amibe Soulé tudta beletenni a lábát, a játékszer pedig így Cheddira elé került, aki be tudta venni a kaput, 1-1! A 62. percben Kvaratskhelia cselezte magát ígéretes helyzetbe, de a léc alá tartó lövését Turati szögletre tudta tolni. Az ezt követő szögletből aztán ismét előnybe került a Napoli! A beívelt labdát kifejelték a védők, Kvaratskhelia pedig kapásból visszalőtte a játékszert, amibe a kapu előterében Osimhen tudott belepiszkálni, ezt pedig már nem háríthatta Turati, 2-1! Mindössze 10 percig tartott azonban a hazaiak előnye, a 73. perc végén ugyanis Zortea beadására teljesen egyedül érkezett középen Cheddira, aki védhetetlenül a hosszú sarokba fejelte a labdát, 2-2! A 75. minutumban máris dolga akadt Turatinak, aki ezúttal Kvaratskhelia bal alsóba tartó tekerését hárította bravúrral. A 83. percben aztán majdnem a vezetést is megszerezték a vendégek, Seck kapu felé sodort labdáját azonban lábbal ki tudta rúgni az eldőlő Meret. A ráadás utolsó pillanataira aztán emberelőnybe kerültek a vendégek, miután Mario Rui begyűjtötte a második sárgáját, de ezzel már nem tudtak élni a vendégek, így mindkét fél 1-1 ponttal gazdagodott.

Napoli – Frosinone 2-2 (1-0)
Stadio Diego Armando Maradona Vezette: M. Fabbri
Politano (16.), Osimhen (63.) ill. Cheddira (50., 73.)
Sárga lapok: Rrahmani (29.), Rui (66.) ill. Okoli (90+7.)
Kiállítás: Rui (90+8.) ill.-

Napoli: Meret – Rui, Ostigard, Rrahmani, Di Lorenzo – Zielinski (Cajuste 78.), Lobotka, Anguissa (Simeone 85.) – Kvaratskhelia, Osimhen, Politano (Raspadori 77.) Vezetőedző: Francesco Calzona

Frosinone: Turati – Lirola, Romagnoli, Okoli – Zortea (Lusuardi 90+5.), Barrenechea, Mazzitelli (Gelli 90+5.), Valeri – Brescianini (Reinier 78.), Soulé (Seck 78.) – Cheddira Vezetőedző: Eusebio Di Francesco