PL: Antony több mint egy év után volt eredményes a bajnokságban, de a Manchester United így sem tudott nyerni! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 35. fordulójának szombati játéknapján a Manchester United gárdája a kiesés ellen küzdő Burnleyt látta vendégül.

(Photo by Michael Regan/Getty Images)

Burnley helyzettel kezdődött a mérkőzés, de ezt követően igen gyorsan átvette az irányítást a Manchester United, amely a félidő első felében több nagy helyzetet is ki tudott alakítani, de a legközelebb a 19. percben jártak a gólszerzéshez, amikor Fernandes közeli lövése a kapufán csattant. A játékrész második felében a Burnley is egyre veszélyesebbé vált, és a 35. percben Onanától volt szükség egy hatalmas védésre, amikor egy lövésbe Foster tette bele a fejét, a hazaiak kapusa azonban remek reflexmozdulattal hárítani tudott. Hiába próbálkoztak azonban számtalan alkalommal a felek az első 45 perc során, gólt nem láthatott a közönség.

A második félidő első veszélyes helyzete az 50. percben alakult ki a hazaiak előtt, amikor Garnacho tudta megverni a védőjét a tizenhatoson belül, majd a centerezését Antony tette becsúszva a kapura, Muric azonban leért a lapos lövésre. Az 54. minutumban egy ellentámadás végén Fernandes indította Garnachót, aki a hosszú sarkot vette célba, de a tekerése elkerülte a kaput. A 69. percben ismét Garnacho tudott veszélyeztetni, aki egy szögletnél lepattanó labdát lőtt kapásból kapura, Muric azonban ki tudta tolni a léc alá tartó játékszert. A 79. minutumban aztán megszerezte a vezetést a Manchester United! Berge adta el a saját térfelén a labdát, amit Antony a tizenhatoson belülre vitt, majd a bal alsóba gurította a labdát, 1-0! A 86. percben aztán büntetőhöz jutott a Burnley, miután Casemiro rosszul hátrafejelt labdájánál Onana letarolta a vendégek támadóját. A labda mögé Amdouni állt, ő pedig magabiztosan értékesítette a lehetőséget, 1-1! A 92. percben Casemiro járt közel ahhoz, hogy jóvátegye a hibáját, a fejesét azonban bravúrral fogni tudta Muric. A 95. percben Onanától kellett lábbal egy védés, aki Odobert rövidbe tartó lövését tudta hárítani, így döntetlennel zárult a találkozó.

Manchester United – Burnley 1-1 (0-0)
Old Trafford Vezette: J. Brooks
Antony (79.) ill. Amdouni (87. – büntető)
Sárga lapok: Antony (43.) ill. Odobert (42.), Cullen (60.), Esteve (90+2.)
Kiállítás:ill.-

Manchester United: Onana – Dalot, Maguire, Casemiro, Wan-Bissaka – Eriksen (Amrabat 81.), Mainoo (McTominay 65., Mount 90+2.) – Garnacho, Fernandes, Antony – Höjlund (Amad 65.) Vezetőedző: Erik ten Hag

Burnley: Muric – Assignon, O’Shea, Esteve, Vitinho – Odobert, Berge, Cullen, Bruun Larsen (Gudmundsson 72.)– Foster, Fofana (Amdouni 57.) Vezetőedző: Vincent Kompany