PL: fordított, de végül csak egy ponttal távozott a West Ham otthonából a Liverpool! – videóval

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában a Jürgen Klopp által irányított Liverpool a David Moyes vezette West Ham United otthonában lépett pályára…

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

A mérkőzés első lehetősége a Liverpool előtt adódott, a 11. percben Robertson beadását követően Gakpo fejjel tette a labdát Elliott elé, aki éles szögből végül az oldalhálóba lőtt. A 14. percben Bowen eresztett meg egy távoli lövést, Alisson könnyedén védett. A 26. percben Luis Diaz próbálta megjátszani Gakpot, akit elkaszált Areola, majd Ogbonna kézzel blokkolt egy próbálkozást, de mint kiderült Diaz lesen volt. A 28. percben Alexander-Arnold tett kísérletet távolról, Areola résen volt és hárított. A 30. percben Coufal megpattant lövése kapura tartott, de Allison védett. A 41. percben Luis Diaz került ziccerbe, a kolumbiai támadó nagyon okosan a rövid alsót akarta célbe vanni, lövése a kapufán csattant. A 43. percben megszerezte a vezetést a West Ham United, Kudus beadását követően Jarrod Bowen bólintott a hálóba, mindhiába ért bele Alisson, védeni már nem tudott (1-0). David Moyes csapata tehát 1-0-ás előnyből várhatta a folytatást.

A szüntetet követően gyorsan egyenlíteni tudott a Liverpool, a 48. percben Luis Diaz passza után Andy Robertson lőtt Areola hálójába, a francia kapus ugyan beleért a labdába, de csak besegíteni tudta azt (1-1). Az 51. percben Gakpo beadását követően Gravenberch éppen csak eltalálja kissé a labdát, mely végül elment a kapu mellett. Az 57. percben Alexander-Arnold vette célba Areola kapuját, ám a francia kapus leért a bal alsóba és szögletre paskolta a labdát. A 65. percben fordított Jürgen Klopp legénysége, Gakpo lövését követően a labda több West Ham játékoson is megpattant, mely végül a hálóban kötött ki (1-2). A 68. percben Luis Diaz került ziccerbe, közeli próbálkozását Areola lábbal hárította. A 73. percben újra a kolumbiai támadótól láthattunk lövést, a hazai gárda portása ezúttal kézzel védte Diaz próbálkozását. A 76. percben Emerson tett kísérletet a gólszerzésre, Alisson azonban hatalmas bravúrral hárította az olasz hátvéd lövését. A 77. percben már egyenlített a West Ham United, Bowen beadását követően Antonio bólintott a Liverpool kapujába (2-2). A 84. percben Salah akarta megjátszani a kapu előtt érkező Nunezt, azonban Coufal az utolsó pillanatban hatalmas mentett. A 89. percben Elliott eresztett meg távoli lövést, mely a felső lécen csattant. Remek mérkőzést láthattunk, főleg a második félidőben, igazságos döntetlen született.

West Ham United – Liverpool 2-2 (1-0)
Helyszín: London Stadium (London); Vezette: Anthony Taylor
Gólszerzők: Bowen (43.), Antonio (77.) ill. Robertson (48.), Areola (65., öngól)

Sárga lap: ill. Endo (30.), Mac Allister (90+5.)
Kiállítva: ill.

West Ham: Areola – Coufal, Zouma, Ogbonna, Emerson – Soucek (Ward-Prowse 73.), Álvarez – Bowen, Paqueta, Kudus – Antonio. Vezetőedző: David Moyes

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (Salah 79.), Quansah (Szoboszlai 90+1.), Van Dijk, Robertson – Mac Allister, Endo (Gomez 79.), Gravenberch – Elliott, Gakpo, Diaz (Nunez 79.). Vezetőedző: Jürgen Klopp