PL: Győzelemmel búcsúzott Arsene Wenger az Arsenal kispadjától – videóval

Arsene Wenger megható, ám de győztes búcsúja az Arsenaltól. Mellyel az “Ágyúsok” nem maradtak pontok nélkül idegenben 2018. Még a Tottenham őrületes meccsen verte a Leicester Cityt és szerezte meg a dobogó legalsó fokát.

wenger

Huddersfield – Arsenal 0-1 (0-1)
Helyszín: Kirklees Stadium
Gólszerzők:  – ill. Aubameyang (38.)
Sárga lapok:
Kiállítva: –

Huddersfield: Lossl – Lowe, Kongolo, Schindler, Zanka, Hadergjonaj – Ince (Depoitre 61.), Hogg (Whitehead 87.), Mooy – Mounie (Billing 79.), Pritchard Vezetőedző: D. Wagner

Arsenal: Ospina – Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (Monreal 68.)- Iwobi, (Maitland-Niles 72.) Xhaka, Ramsey – Mkhitaryan, Lacazette, Aubameyang (Welbeck 67.) Vezetőedző: A. Wenger

Arsene Wenger búcsúmeccsén a Huddersfield kezdett jobban, oly annyira, hogy 12. percben csak a kapufa mentette meg az Arsenalt a bekapott góltól. Ezután ébredeztek az “Ágyúsok” . Kolasinac lőhetett volna gólt, ám az még nem sikerült, azonban sokáig nem kellett várni a találatra ezután, ugyanis a 38. percben Ramsey passzára Aubameyang érkezett parádésan és ismét eredményes tudott lenni a gaboni. Akinek érkezése óta ez már a 10. gólja volt, finoman szólva is teli találatra sikerült a leszerződtetése. Ezzel a 0-1-es vendég előnnyel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben az előnyben lévő Arsenal tartotta a labdát és mondhatni megnyugodott. Mi több a hajrában Lacazette révén könnyen megszerezhette volna a mindent eldöntő találatot, ám helyzetben hibázott. Csak úgy mint a hazai csapat játékosai, akiknek ugyan a lehetőségük megvolt, ám ezeket nem tudták kiharcolni, így maradt a 0-1, ami végeredménnyé “érett”. Arsene Wenger tehát győzelemmel búcsúzott 22 év után az Arsenal kispadjától, így a mai nappal új korszak kezdődik az “Ágyúsoknál”.

Hamarosan…

kaneharmadik

Tottenham – Leicester 5-4 (1-2)
Helyszín: Wembley
Gólszerzők: Kane (7., 76.), Lamela (49., 60.) Fuschs (53. o.g.) ill. Vardy (4.,73.), Mahrez (16.), Iheancho (47.)
Sárga lapok: Wanyama (55.) ill. Choudhury (83.), Silva (90.)

Tottenham: Lloris – Rose, Dier, Alerdweireld, Walker-Peters – Sissoko, Wanyama – Lucas, Eriksen, Lamela – Kane Vezetőedző: M. Pochettino

Leicester City: Jakupovic – Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs – Silva, Iborra, Mahrez, Iheanacho, Gray – Vardy Vezetőedző: C. Puel

Óriási mérkőzést játszott egymással a Totteham és a Leicester. A szünetben ugyan még “csak” 3 gól esett, Kane, Vardy és Mahrez révén, azonban a második félidőben 1-2-ről jöhetett az őrület. Iheanacho egyből a pihenő után “beköszönt”,  így a 47. percben már kettő volt a vendégek előnye a Wembley búcsúztatón. Ám a Spurs felpörgött a bekapott góltól és mindössze 4 perc alatt egyenlíteni tudott, Lamela és a Fuchs öngóljának köszönhetően. Ám itt még nem volt vége a Lamela “shownak” ugyanis a 60. percben épp az argentin révén máris Pochettino csapatánál volt az előny. A Leicester azonban nem adta magát és Vardy révén a 73. percben egalizálni tudott, de sokáig nem örülhettek a “Rókák” drukkerei, mivel rá 3 percre Kane ismét lecsapott és újra a Tottenham felé billent a mérleg. a hajrában helyeztek még akadtak mindenkét oldalon, ám gól már nem született, így maradt az 5-4-es eredmény, ami végeredmény lett. Ezzel a győzelemmel a Spursnek meglett a dobogó, még a Leicester a 9. helyen végzett.