Premier League: A Liverpool idegenben intézte el a Chelseat – videóval

A megszokottól eltérően a nyitómérkőzés most péntek este rendezték a PL-ben, az pedig, hogy ez a 5. forduló rangadója volt, csak még nagyobb érdeklődést vonzott. A Liverppol a Stamford BRidgre látogatott, majd elegánsan győzelemmel távozott a Chelsea kárára. A végeredmény 1-2.

hendo

Chelsea – Liverpool 1-2 (0-2)
Helyszín: Stamford Bridge Vezette: M. Atkinson
Gólszerzők: Costa (61.) ill Lovren (17.), Henderson (36.)
Sárga lapok: Willian (45+1.) ill. Lucas (88.)
Kiállítva: –

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill,Ivanovic – Kante – Hazard, Matic (Fabregas 84.), Oscar (Pedro 84.), Willian (moses 84.) – Costa Vezetőedző: A. Conte

Liverpool: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Milner – Lallana, Henderson, Wijnaldum (Stewart 90.)- Mane, Struddige (Origi 57.), Coutinho (Lucas 82.) Vezetőedző: J. Klopp

Paprikás hangulatban kezdődött a mérkőzés ebben a mindkét fél számára szokatlan időben, így az első komolyabb lehetőségre egészen a 17. percig várni ám, hozzátartozik a történethez, hogy ebből máris megszerezte a Liverpool a vezetést. Coutinho jobboldali beadását egyszerűen elaludta az egész Chelsea védelem, így a szabadrúgás miatt “fentragadt” belsőhátvéd Dejan Lovren gyönyörűen érkezett a bőrgolyóra és  vágta be kapásból a labdát zavartalanul Courtois kapujába. A folytatásban a hazaik továbbra sem pörögtek kellő fordulatszámon, ám David Luiznak kétszer is lett volna lehetősége egalizálni, ám a célzással még voltak gondok. A 36. percben azonban megérkezett ismét a gól, ám mint először most is a liverpooliak voltak eredményesek. Jordan Henderson egy rossz felszabadítást zúdított be a Chelsea kapujába, jó 23 méterről. Óriási gól volt. Ezzel pedig 2 gólos előnyben vonulhattak a vendégek a szünetre. A második játékrészb3en Conte csapata már felvette a kellő ritmust, ez pedig a 63. percben góllá is érett. Ki más mint  a Chelsea idei gólfelelőse Diego Costa tudott szépíteni. Ez a gól azonban nem adott akkora löketet a csapatnak, mint azt a szurkolók várták volna, mi több Origi még óriási ziccerben is hibázott, amivel végleg eldönthette volna  találkozót. A végeredmény maradt 1-2, így meglett az idénybeli első veresége Antonio Conte együttesének. A Liverpool pedig a címvédő Leicester után a Chelseat is elintézte, így már  10 ponttal holtversenyben a londoni kékekkel 4. a csapat. Ideje komolyan venni Jurgen Klopp gárdáját, ugyanis úgy néz ki, hogy beérik a német munkája.