Törökország: Van Persie duplája döntötte el a városi derbyt – videóval

A török Super Lig 11. fordulójában rendezték a nagy érdeklődéssel várt isztambuli városi rangadót a Fenerbachce és Galatasaray ütközetét.

Helyszín: Şükrü Saracoğlu Stadium (Isztambul)Vezette: Cakir
Gólszerzők: Van Persie (45., 78., büntetőből)
Sárga lap: Van Persie (24.), Skrtel (37.) ill. Gumus (16.), Carole (29.), Cigerci (41.), Cavanda (72.), De Jong (73.) Aziz (76.)
Kiállítva: –

A két isztambuli gárda rivalizálása hosszú történelmi múltra tekint vissza, 1934-ben rendezték az első rangadót. A két gárda azonban első alkaommal 1909-ben mérkőzött meg egy barátságos mérkőzés keretein belül, melyet a Galatasaray nyert meg 2:0 arányban. Ezalatt a 107 év alatt összesen 384 alkalommal mérte össze tudását a két együttes, a Fenerbahce számít a sikeresebb együttesnek a városi derbyken. A Fener összesen 145 alkalommal aratott győzelmet a Galata ellen, döntetlen 116 alkalommal született, míg a Galata 123 alkalommal hagyta el győztesen a játékteret.

Az idei derbyt a Fener kezdte jobban a mérkőzés elején Sow beadásából Sen szerezhetett volna gólt, azonban a Galata védői menteni tudtak. A folytatásban mindkét gárda előtt adódtak lehetőségek de komoly ziccert nem láthattunk. A félidő hajrájában Ozbayrakli ment el a jobb szélen és remekül adott középre, amit Van Persie a hálóba vágott ezzel megszerezve a vezetést a hazaiaknak. Fordulás után a Fenerbahcenak voltak lehetőségei, előbb Sen majd Souza kerül helyzetbe de nem sikerült a hálóba találniuk. A találkozó 78. percében a Galata védői komoly hibát követtek el hátul, pontosabban Aziz adta el a labdát majd szabálytalankodott ellenfelével szemben a tizenhatoson belül, Cakir pedig büntetőt ítélt. A büntetőnél hiába érezte az irányt Muslera nem tudta hárítani Van Persie remekül helyezett lövését, ami a jobb alsóban kötött ki. Győzelmével a Fener a tabella harmadik helyén áll és immáron hat mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban. Galatasaray zsinórban második vereségével az ötödik helyre esett vissza a tabellán.