Serie B: botlott a Carpi, így már nem ők az elsők

Lejátszották a Serie B 4. fordulóját. Túl sok meglepetés nem történt, de az éllovas botlott, így már nem ők az elsők.

Újra a Perugia az élen (Fotó: twitter.com)

Négy fordulót követően a Perugia áll jelenleg a Serie B élén, de további két csapat mondhatja el magáról, hogy ugyancsak 10 pontot gyűjtött eddig össze. A piros mezesek a Parmát fogadták, és lemosták őket a pályáról. Már a 18. percben vezetéshez jutottak Kwang-Song Han révén, aki ezzel megszerezte ötödik gólját a bajnokságban, amivel feljött a második helyre a góllövőlistán. A Frosinone nagyon megszenvedte a hazai pályán a Bari ellen. Egy öngólnak hála már az 5. minutumban megszerezték a vezetést a hazaiak. Riccardo Improta duplájával azonban gyorsan fordított a Bari. A végén viszont nem ők örülhettek, mert az első félidőben kiegyenlített, majd a a második játékrészben a visszaszerezte a vezetést a Frosinone, így a vége 3:2. A Carpi az előző fordulóban még az élen állt, de Cremonese megálljt parancsolt nekik. A nem túl izgalmas mérkőzés vége 1:1 lett, a Carpi pedig lecsúszott a harmadik helyre. A tabella végén nem történt nagy változás. A Pro Vercelli megszerezte az idei szezon első pontját. A Brescia otthonába látogattak, és egy unalmas 0:0-át játszottak.

A forduló legizgalmasabb meccsét minden bizonnyal a Salernitana vívta a Pescarával. A 25. percben vezetéshez jutottak a vendégek, egy gyönyörű támadást követően. Több, mint egy félidőnyi játékot követően, ismét a Pescara talált be. A gólt Stefano Pettinari szerezte, aki ezzel továbbra is magabiztosan vezeti a góllövőlistát, a maga 7 góljával. Mindenki azt hitte, hogy a mérkőzés eldőlt, és lehet hazamenni. Aztán hosszas támadások után a 78. minutumban szépítettek a hazaiak. A slusszpoén a hosszabbításban jött el, mikor Joseph Minala góljával egyenlíteni tudott a Salernitana.